Skysčių mechanikos namų darbas Nr.1


Skysčių mechanikos namų darbas Nr 1.

Reikia patikrinti ar užtvanka nebus apversta, paskaičiuojant jos pastovumo apvertimui koeficientą k1 ir ar nebus nustumta paskaičiuojant jos pastovumo nustūminui koeficientą k2. Vandens slėgio ir užtvankos sunkio jėgas skaičiuosiu, imdamas jos ilgį statmeną b=1m, trinties koeficientas tarp žvyringo grunto ir betoninės užtvankos pagrindo ƒ=0,55.

Apskaičiuoti betono sunkio jėgas ir jų pridėtis taškus;

Apskaičiuoti pastovumo nustūminui koeficientą , jei k2>1,0 užtvanka pastovi.

Apskaičiuoju horizontalias vandens slėgio jėgas ir jų pridėtines taškus. Tai iš kairės ir dešinės užtvankos pusių veikiančios vandens slėgio jėgos.

Hidrostatinio slėgio jėgos pridėties tašką, - slėgio centrą, į stačiakampį užtvankos sektorių, kadangi imame jos ilgį statmeną schemai b=1m, randame pagal formulę:

, kadangi stačiakampės užtvankos sektoriaus inercijos momentas:

atstumu nuo vandens lygio (VH) viršutiniame užtvankos bjefe arba atstumu nuo užtvankos pagrindo ir eina per erdvinės figūros centrą

Jėgos pridėties taškas yra atstumu nuo VH žemutiniame bjefe arba atstumu nuo užtvankos pagrindo ir eina per erdvinės figūros centrą .

Apskaičiuoju vertikalias vandens slėgio jėgas ir jų pridėties taškus. Tai iš viršaus užtvanką veikiančios jėgos: iš kairės užtvankos (viršutinio bjefo) pusės veikiančią vertikalią, kurią patogumo dėlei išskaidome i jėgą ir , iš dešinės užtvankos (žemutinio bjefo) pusės veikiančią vertikalią jėgą .

  • Microsoft Word 268 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (952 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Skysčių mechanikos namų darbas Nr.1
    10 - 8 balsai (-ų)
Skysčių mechanikos namų darbas Nr.1. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/skysciu-mechanikos-namu-darbas-nr1.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 23:58
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo