Skystos trąšos sandėliavimas


Įvadas. Skystos trąšos. Trąšų transportavimas. Transportavimas tanklaiviais. Transportavimas tank-konteineriais. Transportavimas vilkikais su cisternomis. Trąšų sandėliavimas. Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“. Jūrų krovinių kompanija „Klasco“. Saugaus darbo metodai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Skystosios trąšos aktyvina dirvožemio biologinius ir cheminius procesus, daro įtaką augalų atsparumui grybinėms ir virusinėms ligoms bei nepalankioms meteorologinėms sąlygoms, didina derlingumą.

Skystos trąšos yra pagamintos iš miltelių arba skysto koncentrato, kuriuos sumaišius su vandeniu gaunamas trąšų tirpalas. Turint tirpalą tereikia turėti specialų purkštuvą ar laistytuvą.

Skystų trąšų privalumas yra tas, kad jos yra greitai absorbuojamos ir augalai viską pasisavina iškart po tręšimo. Tačiau tręšimą dažnai reikia kartoti kas savaitę ar dvi.

10-15% visų parduodamų Lietuvoje trąšų sudaro skystos trąšos. Jų paklausa auga, nes ūkininkai jaučia jų naudą: būna geresnis derlius lyginant su biriomis trąšomis.

Trąšų transportavimas iš vieno taško į kitą gali vykti įvairiomis transporto priemonėmis. Gabenant ilgais atstumais, transportavimui galima pasirinkti tanklaivius arba tank-konteinerius. Trumpesniems pervežimams tinka vilkikai su cisternomis.

Kadangi transportuojami skystų trąšų koncentratai, gabenant bet kuriuo pasirinktu metodu privaloma laikytis visų saugos reikalavimų, kad būtų apsaugota žmogaus sveikata ir tausojama gamta.

Tank konteineris- metaliniame standartinių konteinerio matmenų rėme įtvirtinta cisterna, su kuria galima dirbti ir ją vežioti bet kokiu transportu kaip ir bet kurį kitą universalų konteinerį. Cisternos dydis, tūris, svoris bei pagaminimo medžiaga gali labai skirtis, nes cisternos gaminamos priklausomai nuo to, kokios rūšies kroviniai bus gabenami. Cisternos gaminamos tik iš nereaguojančių su konkrečių krovinių medžiagų, turi spec. įrengimus kroviniui išpumpuoti, reikalui esant turi termoizoliacinį korpusą ir krovinio pašildymo sistemą. Cisternos gali būti kelių skyrių ir turėti dvigubas sieneles.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 453 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1203 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edgaras
  • Skystos trąšos sandėliavimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Skystos trąšos sandėliavimas. (2015 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/skystos-trasos-sandeliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:08
×