Skystų tirpalų paviršinės įtempties koeficiento priklausomybė nuo koncentrecijos tyrimas


Skystų tirpalų paviršinės įtempties koeficiento priklausomybė nuo koncentrecijos tyrimas. Darbo užduotis. Ištirti kaip priklauso vandens paviršinės įtempties koeficientas nuo jame ištirpusioalkoholio koncentracijos. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Matavimu metu temperatūra buvo. Kapiliaro matmenys. X reikšmės radimas iš grafiko. Nežinoma koncentracija iš grafiko. Paklaidos radimas. Išvados. Atlikęs bandymus pastebėjau, kad skysčio paviršiaus įtempties koeficientas mažėja didėjant alkoholio koncentracijai, vadinasi bandymas buvo atliktas teisingai. Atsižvelgiant į tai ir buvo nubrėžtas grafikas, iš kurio buvo gauta x alkoholio koncentracija, kuri apytiksliai lygi 98 %. Nežinomo alkoholio paviršiaus įtempties koeficientas σ_x=2,8∙〖10〗^(-2)± 0,0015 J/m^.

Paviršiaus slėgis tai paviršiaus sluoksnis, kuris slegia visą skystį. Kapiliarą nedrėkinančio skysčio meniskas išgaubtas , drėkinačio įgaubtas.

Laplasas įrodė, kad dėl skysęio paviršinių įtempties jėgų kreivas paviršiaus sluoksnis papildomai veikia skystį veikia slėgiu, kuris nukreiptas paviršiaus kreivumo centro link.

Labaratorinis darbas buvo atliktas aparatu nubraižytu žemiau. Į indą Nr.1 pilamas skystis , vėliau į jį yra įleidžiamas kapiliaras, guminiu vamzdeliu sujungtas su manometru, drėkinantis skystis pakyla aukštyn. Į vandenį nardinamas gaubtas( Nr. 4). Gaubtą stumiaime iki tol kol pasirodo burbuliukai. Sistemoje susidaręs slėgis išmatuojamas manometru. Bandymas su tuo pačiu skysčiu kartojamas keleta kartų siekiant gauti tikslesnius matavimu.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 921 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (474 žodžiai)
  • Andrius
  • Skystų tirpalų paviršinės įtempties koeficiento priklausomybė nuo koncentrecijos tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Skystų tirpalų paviršinės įtempties koeficiento priklausomybė nuo koncentrecijos tyrimas. (2014 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/skystu-tirpalu-pavirsines-itempties-koeficiento-priklausomybe-nuo-koncentrecijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:36
×