Skystų tirpalų paviršinės įtempties koeficiento priklausomybės nuo koncentracijos tyrimas


Pavirsines itempties koeficientas. Itempties koeficientas. Skysciu pavirsiaus itempties koeficiento priklausomybe nuo koncentracijos. Skystų tirpalų paviršinės. Skyscio pavirsiaus itempimo koeficiento priklausomybe nuo temperaturos. Paviršinė energija. Pavirsiaus itempties koeficiento paklaida. Nuo ko priklauso skysčių ir tirpalų paviršiaus įtempimo koeficientas. Paviršinės įtempties koeficientu. Skysčių itempties koficientas.

Darbo užduotis. Ištirti, kaip priklauso vandens paviršinės įtempties koeficientas nuo jame ištirpinto alkoholio koncentracijos. Kaip žinome, kiekvieno kūno pastoviąją būseną atitinka minimali potencinė energija, todėl skysčio laisvajame paviršiuje veikia jam lygiagrečios jėgos, kurios stengiasi sumažinti paviršiaus plotą s, taip pat ir paviršinę energiją . Šios jėgos vadinamos paviršinės įtempties jėgomis. Rezultatai. Išvados.

Darbo užduotis. Kaip žinome, kiekvieno kūno pastoviąją būseną atitinka minimali potencinė energija, todėl skysčio laisvajame paviršiuje veikia jam lygiagrečios jėgos, kurios stengiasi sumažinti paviršiaus plotą s, taip pat ir paviršinę energiją.

Darbo eiga. Matavimus pradedame su distiliuotu vandeniu. Į jį panardinę kapiliarą ir aprašytu būdu sudarę kompensuojantį slėgį, išmatuojame h. Matavimą pakartoję keletą kartų, apskaičiuojame dydžio h1 aritmetinį vidurkį < h1 bei įvertiname jo nustatymo ribinę paklaidą Ä h. Iš lentelių nustatę kambario temperatūros manometrinio skysčio tankį ń1, apskaičiuojame ó.

Aprašytu būdu nustatome alkoholio įvairių koncentracijų tirpalų ó, brėžiame grafiką ir iš jo nustatome nežinomą tirpalo koncentraciją z()zf=óx. Matavimų ir skaičiavimų rezultatus patogu surašyti lentelėje. Prieš nardinant kapiliarą į tirpalą, jį reikia nusausinti, o panardinus – praplauti tiriamajame tirpale (t. Panardinus jį į tirpaląišvada: skysčio molekulės yra arti viena kitos, todėl tarp jų veikia gana didelės molekulinės jėgos. Didėjant atstumui, molekulinės jėgos sparčiai mažėja.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (221 žodžiai)
  • Mantas
  • Skystų tirpalų paviršinės įtempties koeficiento priklausomybės nuo koncentracijos tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skystų tirpalų paviršinės įtempties koeficiento priklausomybės nuo koncentracijos tyrimas. (2010 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/skystu-tirpalu-pavirsines-itempties-koeficiento-priklausomybes-nuo-koncentracijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 17:58
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo