Slabodanas miloševičius


Jį užvaldžiusi didžiosios Serbijos sukūrimo idėja. Ji tapo pagrindiniu jo gyvenimo tikslu. Tai idėjai realizuoti teko sulipdyti tokias pseudo valstybes kaip Serbijos respubliką Bosnijoje ir Serbijos Krainą bei rytų Slavoniją Kroatijoje. Kurdama jas Serbija įsitraukė į kruvinus karus buvusios Jugoslavijos teritorijoje.

Ankstyvoji karjera:valstybinės dujų kompanijos technogaza prezidentas (1968-1979). Beobank (united bank of bel

Manoma, kad s. Miloševičiui jaunystėje didelę įtaką padarė motina serbė, kuri, kaip anksčiau rašė opozicinė serbijos spauda, buvo fanatiška komunistė. Beje, ji – kaimo mokytoja. Tačiau jos nepaveikė didžiulės permainos pasaulyje, kuomet žlugo komunistinė sistema ir liko tik jos salelės – kuba, šiaurės korėja. Prezidento motina išliko ištikima lenino ir stalino mokinė. Tuo tarpu tėvas, pagal tautybę juodkalnietis, buvo tikybo mokytojas, bandęs tapti dvasiškiu. Aišku, kad tėvų keliai turėjo skirtis. Tėvai išsiskyrė, kuomet slobodanas dar buvo vaikas.

Vėliau tėvus ėmė persekioti kažkokia lemtis: kai slobodanas dar mokėsi universitete, nusišovė tėvas. Vėliau, kai sūnus jau buvo padaręs didelę karjerą, pasikorė motina. Dar po kurio laiko nusišovė dėdė – motinos brolis, generolas. Jį būsimasis prezidentas labai gerbė ir mylėjo. Dėdės savižudybė sūnėnui buvo didelis smūgis.

žinovai teigia, kad būtent dėl šių sukrėtimų galutinai susiformavęs slobodano miloševičiaus charakteris – labai savotiškas. Kaip teigia jugoslavijos prezidentą pažįstantys rusijos dūmos deputatai – jis šaltas, be jokių emocijų žmogus, netikintis jokiais idealais. Jam nieko nereiškia imti draugauti su aršiausiu priešu ar palikti likimo valiai seną draugą. Jis niekuomet nepakelia balso, juo labiau nieko neaprėks. Labai uždaras, visuomet vengė žmonių. Jo, pasak dūmos deputatų, normali būsena (be pašalinių) – bauginantis susimąstymas .

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (563 žodžiai)
  • Jolanta
  • Slabodanas miloševičius
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Slabodanas miloševičius. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/slabodanas-milosevicius.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 04:12
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo