Slapaberžės bažnyčia


Birželio 24 dieną išeiname į Šlapaberžės Jėzaus Nukryžiuotojo bažnyčią. Bažnyčia buvo pastatyta 1861 m. bajoro Gintauto lėšomis. Po to 1906 m. ji atiteko bajorui Kvintai. 1949 m. joje vyko paskutinės pamaldos – vėliau bažnyčia buvo paversta kolūkio sandėliu. 1988 nuspręsta ją atstatyti ir atrestauruoti, o dėl lėšų buvo kreiptasi į žmines. Atstatymui vadovavo vienuolis Pranciškus, kuris vėliau joje dirbo.

Birželio 24 dieną išeiname į šlapaberžės jėzaus nukryžiuotojo bažnyčią. Bažnyčia buvo pastatyta 1861 m. Bajoro gintauto lėšomis. Po to 1906 m. Ji atiteko bajorui kvintai. 1949 m.

ši bažnyčia priklauso katalikų bendruomenei, taigi labai skiriasi nuo kėdainiuose lankytos evangelikų reformatų kalvinų bažnyčios kadangi kalvinų bažnyčios paprastos, katalikų – puošnios. Deja, bet ši bažnyčia nėra labai puošni, nes ji nukentėjo deupacijų metu. Joje gražus didysis altorius, du šoniniai altoriai ir įdomi sakykla. Deja, bažnyčioje nėra spalvotų istražų, tik iš balto matinio stiklo languose sudėlioti kryžiai. Įdomu tai, kad sakykla yra ne kairėje, o dešinėje pusėje. Statulų ir papuošimų tikrai nedaug – puošnūs altoriai, sakykla, palubėje kabantys sietynai ir ant keturių palangių stovintys angelai yra visa bažnyčios puošmena.

Bažnyčios šventoriuje 1930 m. Įrengtos kapinės. Jose ir dabar laidojami šlapaberžės gyventojai.

  • Geografija Rašinys
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (221 žodžiai)
  • Slapaberžės bažnyčia
    10 - 2 balsai (-ų)
Slapaberžės bažnyčia. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/slapaberzes-baznycia.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:14
×