Slapaberžės istorija


Slapaberzes vardo kilme. Šlapaberžės dvaro istorija. Mykolas kvinta.

Istorijos rašinys. Penktadienį, t.y. 2002 06 21 dieną mes nutarėme susipažinti su Šlapaberžės apylinkėmis. Pavalgę pusryčius pradėjome savo kelionę. Visų pirma nuėjome prie tvenkinio, kuriame kadaise buvo galima maudytis, tačiau dabar jis yra užpelkėjęs ir maudymuisi netinka. Vėliau nukeliavome prie upelio. Jis vadinamas Kruostu, tai dešnysis Nevėžio intakas. Tada apžiūrėjome Šlapaberžėje esantį dvarą kuris priklausė ponui Gintautui ir jam priklausančius pastatus: arklidę, kumetyną, ledo kambarius.


Pavalgę pusryčius pradėjome savo kelionę. Vėliau nukeliavome prie upelio. Tada apžiūrėjome šlapaberžėje esantį dvarą kuris priklausė ponui gintautui ir jam priklausančius pastatus: arklidę, kumetyną, ledo kambarius. Šis dvaras dažnai vadinamas kvintos vardu , kadangi jau nuo xx a. Pradžios jį valdė kvintas. Kvinta turėjo du sūnus. Vieno iš jų vardas buvo mykolas. Kvinta mirė nuo širdies infarkto. Jam mirus valdė jo žmona, tačiua viena to padaryti neįstengė. 1933 09 29 dvaras buvo parduotas iš varžytinių. Taipat žmonės kvintą atsimena kaip stambų, turtingą dvaro bajorą, jis mirė būdamas tik 41 metų. 1906 m. Kvintai priklausė jėzaus nukryžiuotojo bažnyčia. Šis dvaras buvo pastatytas 1872 m. Ir iki kvintos jį valdė tadas gintautas. Jį žmonės atsimena kaip patį žiauriausią savininką, kadangi jis žiauriai elgėsi su žmonėmis. Buvome užlipę ant kalno, kuriame kadaise stovėjo dvaro kumetynas. Apie jį tik griuvėsių liekanos. Šis pastatas buvo nugriautas 1996 m. Šiame pastate gyveno dvaro darbininkai. Sąlygos gyventi buvo nepakeliamos, kadangi gausios šeimos turėdavo sutilpti 1-ame kambaryje, kuris turėjo atstoti ir virtuvę, ir miegamąjį, ir kitas būtinas patalpas. Nepamiršome apžiūrėti ir vietinės bažnyčios.

Jėzaus nukryžiuotojo bažnyčia buvo pastatyta 1861 m. Iš plytų, kurios buvo pagamintos iš molio. 1949m. Birželio 17 d. Vyko paskutinės pamaldos. 1988 metais buvo nutarta atrestauruoti bažnyčią. Šiam tikslui įgivendinti, buvo paprašyta finansinės pagalbos vietinių ir kitų žmonių, galinčių padėti. 1992 m. Buvo atkurta ir atidaryta bažnyčia.

  • Istorija Rašiniai
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (508 žodžiai)
  • Istorijos rašiniai
  • Microsoft Word 5 KB
  • Slapaberžės istorija
    9 - 3 balsai (-ų)
Slapaberžės istorija. (2011 m. Liepos 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/slapaberzes-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:18