Šlapimtakis Šlapimo pūslė


Ureter. Topografija. Šlapimtakio susiaurėjimai. Šlapimtakio dalys. Pars abdominalis. Pars pelvica. Pars intramuralis. Šlapimtakio sienos sandara. Tunica mucosa. Tunica muscularis. Tunica adventitia. Vesica Urinaria. Vesica urinaria. Topografija. Moters šlapimo pūslė. Šlapimo pūslės dalys. Apex vesicae. Corpus vesicae ir jos priekinis paviršius. Viršutinis kūno paviršius. Šoniniai paviršiai. Užpakalinis pūslės kūno paviršius. Fundus vesicae. Cervix vesicae. Pūslės siena. Gleivinė. Pogleivis. Raumeninis dangalas. Amžinės ypatybės.


Šlapimtakis – porinis, storasienis, galintis išsitempti, siauro spindžio raumeninis vamzdelis. Funkcija: peristaltiniais susitraukimais inkste išsiskyrusį šlapimą stumti į šlapimo pūslę. Plonas, balkšvas,cilindro pavidalo kanalėlis. ~30cm ilgio, 6-8 cm skersmens. Guli už pasieninės pilvaplėvės.

Pradžioje, kur šlapimtakis išeina iš inksto; Apačioje, kur šlapimtakis eina per mažojo dubens įeigos kraštą; Pabaigoje,kur įstrižai perveria šlapimo pūslės sieną.

Pars abdominalis (pilvinė dalis) Pars pelvica (dubeninė dalis) Pars intramuralis (pūslinė dalis).

12-13 cm ilgio, 5 cm skersmens; Tęsiasi palei užpakalinę pilvo sieną, už pasieninės pilvaplėvės Dešinysis eina palei apatinę tuščiają veną, už dvylikapirštės žarnos, už plonosios ž. pasaito šaknies,už klubinės žarnos. Kairysis tęsiasi už gaubtinės ž. kairiosios art ir venos, riestinės žarnos pasaito. Į mažajį dubenį patenka gulėdamas ant bendrosios klubo arterijos ir venos, ant užtvarinio nervo.

Panašaus ilgio kaip ir pilvinė dalis; Išsidėsto užpilvaplėviniame puriajame jung. audinyje; Pradinė atkarpa linksta atgal ir į šoną; Prieš pat spina ischiadica linksta į priekį ir į vidų; Vyro šlapimtakių dubeninė dalis susikryžiuoja su sėkliniu lataku (ductus deferens); Moterų šlapimtakio dubeninė dalis guli už kiaušidės.

Adventitia Tunica muscularis (raumeninis dangalas) Tela submucosa (pogleivis) Tunica mucosa (gleivinė).

Nelygi, turi keletą išilginių raukšlių; Apatinėje dalyje pereina į šlapimo pūslės gleivinę, viršutinėje dalyje – geldelės ir taurelių gleivinę; Daug elastinių skaidulų; Paviršiuje – pereinamasis epitelis iš 4-5 ląstelių eilių.

  • MS PowerPoint 827 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (963 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ignas
  • Šlapimtakis Šlapimo pūslė
    10 - 2 balsai (-ų)
Šlapimtakis Šlapimo pūslė . (2017 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/slapimtakis-slapimo-pusle.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:44
×