Slaptas ir operatyvinis sekimas


Įvadas. Operatyvinės veiklos teisiniai pagrindai ir esmė. Operatyvinės veiklos samprata ir paskirtis. Operatyvinės veiklos teisinis reglamentavimas. Teisės į privatumą įtvirtinimas teisės aktuose. Operatyvinės veiklos veiksmų atlikimo tvarka. Operatyvinės veiklos veiksmų tikslas. Operatyvinės veiklos metodai. Operatyvinis sekimas. Slaptas sekimas. Operatyvinių veiksmų atlikimo tvarka ir sąlygos. Išvados. Literatūros sąrašas. Įvadas. Informacinis privatumas. Teritorinis privatumas. Asmeninio elgesio. Išvados. Literatūros sąrašas.

Operatyvinės veiklos metodai negali būti tapatinami su Baudžiamojo proceso kodekse įtvirtintais procesiniais veiksmais ar procesinės prievartos priemonėmis, nes baudžiamąją procesinę reikšmę įgyja tik šiuos metodus taikant surinkti įrodymai. Tačiau pagal dabar galiojančius įstatymus ir kitus teisės aktus veiksmai, pradėjus ikiteisminį tyrimą, turi būti atliekami veiksmai Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodekso nustatytais pagrindais ir tvarka, bet gali būti atliekami ir pagal Operatyvinės veiklos įstatymą. Taigi baudžiamojo proceso ir operatyvinės veiklos sąveikos kontekste yra nemažai neaiškumų, todėl reikia detaliau išnagrinėti operatyvinės veiklos teisinius pagrindus, jos esmę ir operatyvinių veiksmų atlikimo tvarką.

Darbo tikslas – išanalizuoti slapto ir operatyvinio sekimo teisinius pagrindus bei atlikimo tvarką.

Darbo uždaviniai:

1.Apžvelgti operatyvinės veiklos teisinius pagrindus ir esmę – jos sampratą, paskirtį.

2.Aptarti operatyvinės veiklos veiksmų tikslus;

3.Išanalizuoti slapto ir operatyvinio sekimo atlikimo tvarką.

Darbas atliktas vadovaujantis Lietuvos Respublikos operatyvinės veiklos įstatymu, LR Baudžiamojo proceso kodeksu ir kitais teisės aktais bei moksline literatūra.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (5520 žodžiai)
  • Elena
  • Slaptas ir operatyvinis sekimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Slaptas ir operatyvinis sekimas. (2013 m. Rugpjūčio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaptas-ir-operatyvinis-sekimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:29
×