Slaptasis Maskvos - Berlyno sandėris ir jo padariniai Lietuvos nepriklausomybės praradimas


Tema. Tikslai. SSRS ir Vokietijos nepuolimo sutarties aktas. 1939 rugpjūčio 23 d. sutartis. Sutarties pasekmės. Ribentropo-Molotovo sutarties pasekmės. Lietuvos ir SSRS savitarpio pagalbos sutartis. 1939 spalio. Lietuvos SSRS savitarpio pagalbos sutartis. Išvados.


Slaptasis maskvos - berlyno sandėris ir jo padariniai. lietuvos nepriklausomybės praradimas.

Mokėti apibūdinti 1939 metų rugpjūčio 23 ir spalio 28 d. sutarčių esmę ir pasekmes. Aptarti ir mokėti apibūdinti priemones , kuriomis Sovietų Sąjunga sukūrė teisėtumo įvaizdį okupuodama Lietuvą.

Paaiškėjus Vokietijos kėslams 1939 m . Pavasarį saugumo reikalais rimčiau susirūpino Anglija ir Prancūzija. Derybos su Sovietų Sąjunga dėl kolektyvinio saugumo nepavyko (trukdė sovietų planai daryti įtaką rytų Baltijos kraštams).

Vokietija siekė kuo labiau suskaldyti antivokišką bloką Europoje.

1939 m. rugpjūčio 23 d. Maskvoje Vokietija ir Sovietų Sąjunga pasirašė vadinamąją Molotovo ir Ribentropo nepuolimo sutartį ir slaptuosius protokolus dėl įtakos sferų pasidalijimo.

1939 m. sausio 10 d. Lietuvos Seimas buvo priėmęs Neutralumo įstatymą. Vokietijos siūlymui pritarė pasiuntinys K. Škirpa. Vokiečių pasiūlymo Lietuva nepriėmė Tai buvo palanku Sovietų Sąjungai. Nes Lietuvai atsiėmus Vilnių Sovietų Sąjunga nebūtų turėjusi progos įvykdyti suplanuoto “Vilniaus perdavimo Lietuvai” politinio manevro.

Vokietija iki spalio mėn. užėmė Lenkiją 1939 m. rugsėjo mėn. 17 d. agresyvią politiką pradėjo ir Sovietų Sąjunga. Ji užėmė pagal Molotovo-Ribentropo paktą numatytą Lenkijos dalį, kur buvo ir Vilnius Sovietų Sąjungą jėga užgrobtą Vilnių ir Vilniaus sritį kontroliavo 1939 rugsėjo 19 -1939 spalio 22 d. Prasidėjo pirmieji neteisėti areštai suimti 383 žmonės.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 20966 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (669 žodžiai)
  • Marius
  • Slaptasis Maskvos - Berlyno sandėris ir jo padariniai Lietuvos nepriklausomybės praradimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Slaptasis Maskvos - Berlyno sandėris ir jo padariniai Lietuvos nepriklausomybės praradimas. (2016 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaptasis-maskvos-berlyno-sanderis-ir-jo-padariniai-lietuvos-nepriklausomybes-praradimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:38
×