„Slapyvardis – tarsi šifras ar ženklas, atskleidžiantis kiekvieno autoriaus skirtingus pasirinkimo motyvus ir priežastis“,– teigia žurnalistė Genovaitė Burneikienė - Kalba, 6 potemė


Slapyvardžiai. Slapyvardziu kilme. Lietuvos rasytoju slapyvardziai. Kaip rasyti kalba 2015 slapyvardziai. Skaidres apie lietuvos rasytojus ir ju slapyvardzius. Kalba apie slapyvardzius. Lietuviu kalbos potemė slapyvardis. Slapyvardziai pavyzdziai. Slapyvardis - tai šriftas ar ženklas atskleidžiantis kiekvieno autoriaus skirtingus pasirinkimo motyvus ir priežastis. Kalbos potemes 2015 slapyvardžiai.

6 potemė 2015 metams 10 klasei. Potemė tema: Kalba - Slapyvardžiai. Pridedamas išplėstinis planas. Potemė parašyta labai gerai, yra šaltiniai. Potemė apie rašytojų slapyvardžių kilmę ir pasirinkimo motyvus.
6. „Slapyvardis – tarsi šifras ar ženklas, atskleidžiantis kiekvieno autoriaus skirtingus pasirinkimo motyvus ir priežastis“,– teigia žurnalistė Genovaitė Burneikienė. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite Lietuvos rašytojų ir (ar) kitų kultūros veikėjų slapyvardžių kilmę ir jų pasirinkimo motyvus.

Slapyvardžių naudojimas seniau buvo ganėtinai dažnas tarp rašytojų ir kitų kultūros veikėjų... Kodėl slapyvardžiai apskritai reikalingi? Turiu kelis variantus: visų pirma, slapyvardis leidžia atskirti vieną žmogų nuo kito, jei jų vardai ar pavardės vienodi. Antra, slapyvardis suteikia savitumo ir unikalumo rašytojo ar kultūros veikėjo įvaizdžiui. Gerai sugalvotas slapyvardis yra tikrai paprasčiau įsimenamas nei įprastas vardas. Trečia, slapyvardis, arba kitaip dar pseudonimas, yra pasirenkamas siekiant perteikti kokią nors žinią, idėją ir panašiai. Dar įdomiau - kaip kilo vienas ar kitas slapyvardis, kokia slapyvardžių kilmė. Savo kalboje norėsiu iš dalies sutikti su temos pavadinime iškeltu teiginiu, kad „slapyvardis – tarsi šifras ar ženklas, atskleidžiantis kiekvieno autoriaus skirtingus pasirinkimo motyvus ir priežastis“. Tai pasistengsiu pagrįsti įvairiais pavyzdžiais iš literatūros ir kultūros veikėjų biografijų.

Visų pirma norėčiau pakalbėti apie iškilius istorinius literatūros ir kultūros veikėjus ir jų slapyvardžių kilmę. Labai daug populiarių Lietuvos rašytojų buvo ir tebėra žinomi savo slapyvadžiais, o ne tikraisiais vardais.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1280 žodžiai)
  • Mokykla
  • „Slapyvardis – tarsi šifras ar ženklas, atskleidžiantis kiekvieno autoriaus skirtingus pasirinkimo motyvus ir priežastis“,– teigia žurnalistė Genovaitė Burneikienė - Kalba, 6 potemė
    9.8 - 6 balsai (-ų)
„Slapyvardis – tarsi šifras ar ženklas, atskleidžiantis kiekvieno autoriaus skirtingus pasirinkimo motyvus ir priežastis“,– teigia žurnalistė Genovaitė Burneikienė - Kalba, 6 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/slapyvardis-tarsi-sifras-ar-zenklas-atskleidziantis-kiekvieno-autoriaus-skirtingus-pasirinkimo-motyvus-ir-priezastis-teigia-zurnaliste-genovaite-burneikiene.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 02:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo