Slauga koliokviumas konspektas


Klausimai kas yra slauga? Kokie veiksniai įtakojo slaugos vystymąsi? Nightingale yra pripažinta šiuolaikinio slaugos mokslo pradininke? Paaiškinkite priežiūros rūšis savirūpa , globa , profesionali slauga. Profesionali priežiūra. Apibrėžkite slaugytojo funkcijas. Apibūdinkite slaugos tikslus sveikiems , sergantiems. Kaip suprantate klinikinę slaugą. Kaip suprantate bendruomenės slaugą? Nuo ko priklauso slaugymo efektyvumas? Nurodykite xxi amžiaus slaugytojo pagrindines kompetencijas. Kokie pagrindiniai dokumentai reglamentuoja slaugytojo kompetencijas , teises , pareigas? Kas yra žmogus slaugos kontekste? ? // koks turi būti slaugytojo požiūris į žmogų. Kaip suprantate holistinį požiūrį į pacientą? Kas yra poreikis? Pateikite poreikio sinonimų. Kaip klasifikuojami poreikiai pagal. Maslow motyvacijos teoriją? Apibūdinkite kiekvieną poreikį fiziologiniai poreikiai. Saugumo poreikiai. Tarpusavio ryšio ir meilės poreikis. Savigarbos poreikis. Savirealizacijos poreikis. Kaip suprantate sveiką žmogų fiziniais , psichiniais , socialiniais sveikatos aspektais fiziniais. Kas yra sveikata. Kaip suprantate biomedicininį požiūrį į sveikatą. Kaip suprantate psichologinį požiūrį į sveikatą? Kaip suprantate socialinį požiūrį į sveikatą. Kaip suprantate holistinį požiūrį į sveikatą. Kokie veiksniai lemia sveikatą. Kas priklauso gyvensenos faktoriams. Kas yra liga? Kokios yra ligų priežastys. Cheminių medžiagų poveikis. Apsinuodijimas priklauso nuo. Psichologiniai veiksniai. Paveldimos ligos. Įgimtos ligos. Kaip skirstomi ligos periodai. Kas yra remisija , regresija , komplikacija regresija. Kokie fiziniai pokyčiai gali pasireikšti ligos metu. Kokie psichiniai pokyčiai gali pasireikšti ligos metu?

KODĖL F.NIGHTINGALE YRA PRIPAŽINTA ŠIUOLAIKINIO SLAUGOS MOKSLO PRADININKE? Tai įtakojo jos: asmeninės savybės, veiklos kryptingumas, atkaklumas, organizaciniai gebėjimai. keliavo po Europą, stebėjo ligoninių darbo organizavimą, rinko duomenis apie tuometinę sveikatos priežiūros sitemą. Ligoniams teikė komfortabilumą:plovė žaizdas, tvarkė aplinką, maitino,keitė patalynę, dalyvavo krymo kare, padėjo sužeistiems kariams.

4. KAIP PASIKEITĖ SLAUGOS TURINYS IR SLAUGYMO OBJEKTAS XX AMŽIAUS PABAIGOJE?

5. KUO SKIRIASI BENDROJI SLAUGA NUO SPECIALIOSIOS SLAUGOS? Pagrindinė (bendroji) slauga tai Rūpinimasis pagrindinėmis veiklomis, neatsižvelgiant į pagrindinį susirgimą. Specializuota slauga tai Rūpinimasis pagrindinėmis veiklomis, atsižvelgiant į pagrindinį susirgimą.

7. APIBRĖŽKITE SLAUGYTOJO FUNKCIJAS. Slaugos veiksmų planavimas. Pacientų, šeimos narių, bendruomenių įtraukimas į sveikatos priežiūrą. Slaugos rezultatų vertinimas ir slaugos dokumentų fiksavimas. Bendradarbiavimas su asmenimis, šeimomis, bendruomenėmis ir kitais sveikatos priežiūros darbuotojais. Vadovavimas komandai. Veiklos paskirstymas su kitais komandos nariais ir parama darbe.Pacientų skatinimas įgyvendinant jų slaugos planą. Naujų darbo įgūdžių įdiegimas. Praktinių ir mokymo įgūdžių ugdymas

9. KAIP SUPRANTATE KLINIKINĘ SLAUGĄ? Ši slauga teikiama ligoninėse. Dominuoja glaudus bendradarbiavimas su gydytojais. Dažniausiai būna trumpalaikė slauga.Pagal ligas skiriamos įvairios klinikinės slaugos rūšys.

10. KAIP SUPRANTATE BENDRUOMENĖS SLAUGĄ? Vykdoma PSP įstaigose. Slaugytojas organizuoja, planuoja, vykdo namų slaugą. Įgyvendina prevencines programas.

11. NUO KO PRIKLAUSO SLAUGYMO EFEKTYVUMAS? Nuo gero organizavimo, tvirtų slaugos mokslo pagrindų, tvirtų slaugos praktikos pagrindų.

14. KAS YRA ŽMOGUS SLAUGOS KONTEKSTE? Pacientas, kuriam suteikiama priežiūra.

19. KAIP KLASIFIKUOJAMI POREIKIAI PAGAL A. MASLOW MOTYVACIJOS TEORIJĄ? APIBŪDINKITE KIEKVIENĄ POREIKĮ

Fiziologiniai poreikiai: Tai gyvybiškai svarbūs poreikiai: kvėpavimas, valgymas, miegas, lyties raiška, skausmas, apsisaugojimas nuo išorės veiksnių, liga, amžius... Nepatenkinus šių poreikių, jie tampa dominuojantys tarp kitų – gali būti pavojus gyvybei. Patenkinus šiuos poreikius, ima vyrauti nauji poreikiai – aukštesni.

Tarpusavio ryšio ir meilės poreikis: Šiuos poreikius tenkina bendraudamas su kitais žmonėmis, priklausydamas įvairioms grupėms ar kolektyvams, turi mylėti bei būti mylimas.Kiekvienam žmogui reikalingas žmonių artumas, globa, jautrumas, bendravimas. Realizuojant šį poreikį, žmonės kuria šeimas, rūpinasi gyvūnais, dalyvauja įv. veikloje.

  • Slauga Konspektas
  • Microsoft Word 211 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2075 žodžiai)
  • Erika
  • Slauga koliokviumas konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Slauga koliokviumas konspektas. (2014 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/slauga-koliokviumas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:11
×