Kolostomija

Kokia pagalba suteikti po kolostomijos operacijos augusiam žmogui su stomos įtaisu

KlausimaiSlaugaLygis: Universitetas1 atsakymasKlausimas atsakytas
Kovo 5 d. 20:38
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Kas vyksta Kolostomijoje

Jūsų chirurgas pašalins pažeistą ar ligota dalis jūsų dvitaškis. Jie ištrauks sveiką dvitaškio dalį ir pritvirtins ją prie mažos pilvo angos - stomos. Tada gausite plastikinį maišelį virš stomos, kad surinktų atliekas

Po operacijos liksite ligoninėje nuo kelių dienų iki savaitės. Prieš išvykdami ten, gydytojas ar slaugytoja išmokys jus, kaip pakeisti maišelį ir išlaikyti odą aplink savo stoma švarus.

Kaip rūpintis savo Stoma

Jūs pakeisite jį kelis kartus per dieną. Pabandykite tai padaryti, kai maišelis yra tik trečdalis pilnas, kad būtų išvengta nuotėkio, kuris gali dirginti odą.

Norėdami pašalinti maišelį, atsargiai nuspauskite ant odos, kad atskirtumėte jį nuo lipnios maišelio dalies. Ištuštinkite jo turinį į tualetą prieš jį išmesdami arba nuplaukite, kad vėl galėtumėte naudoti.

Švelniai nuvalykite odą aplink stomą šlapiu praustuvu arba popieriniu rankšluosčiu. Paglostykite plotą sausą. Tada vėl įdėkite maišelį.

Galimos komplikacijos

Odos dirginimas yra viena iš labiausiai paplitusių problemų, kurios gali atsitikti su stoma. Gerai nuplaukite ir išdžiovinkite odą, kad išvengtumėte paraudimas ir skausmas.

Iš pradžių stoma bus tamsiai raudona. Spalva laikui bėgant turėtų būti lengvesnė, nors ji išliks rožinė arba raudona.

Jis taip pat bus mažesnis. Jums gali tekti pakeisti savo maišelio atidarymo, kad jis yra tinkamo dydžio stoma. Jei anga yra per didelė, išmatos gali ištekėti.

Taip pat paklauskite gydytojo apie odos barjerus ir sandariklius, kuriuos galite įdėti aplink maišelio angą, kad išmatos nenutekėtų.

Stoma gali šiek tiek kraujuoti, kai ją valote. Jei kraujavimas nesibaigia arba pastebėjote kraują maišelio viduje, kreipkitės į gydytoją.

Jei turite daug dujų, maišas gali per daug plėstis. Galite vartoti vaistus, kad sumažintumėte dujų kiekį. Arba naudokite maišelį su ventiliacijos anga, kuri jį išleidžia. Be to, apriboti maisto produktų, kurie jums sukeltų pilvo pūtimą, pavyzdžiui, brokoliai, kopūstai, pupelės, ir žiediniai kopūstai.

Kartais po kolostomijos išmatos gali tapti labai vandeningos. Iki...

Kartais po kolostomijos išmatos gali tapti labai vandeningos. Norėdami likti hidratuoti, gerkite daug skysčių. Įtraukite sportinius gėrimus, kurie taip pat pakeičia kai kuriuos prarastus natrio, kalio ir kitus elektrolitus.

Tai retas, bet kartais žarnyno gabalas gali išstumti per stomą. Gydytojai tai vadina prolapsu. Jums gali prireikti operacijos ją išspręsti.

Gyvenimas su Stoma

Dauguma maišelių yra pakankamai maži ir plokšti, kad pasislėptų po drabužiais. Jie taip pat gaudo kvapus, todėl niekas neturėtų pasakyti, kad jūs dėvite vieną.

Pabandykite galvoti apie savo stoma ir maišelis kaip naudinga priedai. Jie suteiks jums laisvę išeiti ir daryti viską, ką norite daryti, nereikia eiti į vonios kambarį taip dažnai. Jūs vis dar galėsite dirbti ir naudotis. Galite dušas, imtis vonios, plaukti, ir turėti lytinių santykių.

Jei esate sutrikę ar nepatogu apie savo maišelį, galbūt norėsite pasikalbėti su "stomal terapeutas" patarimų. Jūsų gydytojas gali padėti jums rasti vieną. Taip pat galite prisijungti prie palaikymo grupės žmonėms, kurie turėjo kolostomiją, žinoti, kas tai yra, ir norite pasidalinti savo klausimais, jausmais ir patarimais.

Kovo 6 d. 20:43 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo