Slaugos atvejo analizė: Nevykusi kontracepcija, apsigimimas ir tėvų ginčas


Nevykusi kontracepcija, apsigimimas ir tėvų ginčas. Nevykusi kontracepcija, apsigimimas ir tėvų ginčas. Įvadas. Dėstomoji dalis. Išvados. Naudota literatūros ir teisės aktų sąrašas. Diskusija per paskaitą, nuomonės apie šį atvejį. Asmeninė nuomonė.


Sulaukusi 36 metų Betsy suvokė, kad yra nėščia ir laukiasi trečiojo vaiko. Jos neštumas, akivaizdus nevykusios kontracepcijos rezultatas ,buvo tikras siurprizas jai pačiai ir jos vyrui. Nei Betsy, nei Billy nenorėjo nutraukti neštumo. Tačiau vis dėlto, turint galvoje jos amžių bei faktą, kad šeimoje jau buvo vaikų, gimusių su Dauno sindromu, Betsy pageidavo, kad jai būtų atlikta amniocentezė ir būtų nustatyta vaiko sveikatos būklė . Ji ryžtingai norėjo tęsti nėštumą, jei amniocentezės rezultatai būtų neigiami. Priešingu atveju, Betsy norėtų neštumą nutrukti terapinio aborto būdu.

Billy su tuo nenorėjo susitaikyti. Jis prieštaravo argumentuodamas, kad nevykusi kontracepcija ir negalia neturėtų prisidėti prie noro nutraukti neštumą. Jis rūpestingai įtikinėjo, o visai kitas – pasinaudoti abortu kaip nevykusios kontracepcijos pasekmės pašalinimu.

Nenoromis Billy atsakė, kad jei Betsy yra tokia įsitikinusi tuo , ką sako , jis palaikys bet kokį žmonos sprendimą.

Aštuoniolikta neštumo savaitę atlikus amniocentezę , rezultatai patvirtino , kad Betsy nešiojimas vaisius turi įgimtą Dauno sindromą .Moteris pageidavo , kad jai nedelsiant būtų atliktas abortas. Dėl šio žmonos noro , Billy būkštavimai vėl sustiprėjo. Jis tikėjosi , kad tyrimo rezultatas bus neigiamas. Jis įsipareigojo palaikyti Betsy , tačiau atėjus metui jam sunku buvo laikytis duoto pažado. Abu ir Betsy, ir Billy buvo sukrėsti tyrimo rezultato. Nors ir labai nusiminusi, Betsy pakartojo savo reikalavimą nutraukti nėštumą. Perspektyva auginti dauną vaiką ją ypač gąsdino. Ji jautėsi tam visiškai nepasirengusi. Moteris tikėjo, kad tokio vaiko gimimas būtų per sunki našta jos santuokai ir žiauriai neteisinga jų dviejų vaikų, dešimtmečio Harry ir septynmetės Monikos atžvilgiu. Tuo tarpu Billy niekaip negalėjo nugalėti įsitikinimo, kad jų neįgalus vaiko abortas yra nekas kita, kaip atsakomybės atsikratymas. Jis primygtinai reikalavo:

Sumišęs dėl susiklosčiusios padėties, šeimos gydytojas paprašė Etinių diskusijų tarnybą išsakyti savo nuomonę.

Ši tema yra labai aktuali šiais laikais. „Nevykusi kontracepcija, apsigimimas ir tėvų ginčas.“ Su kiekvienu iš šiu išvardytų dalykų yra gerai susipažinta. Kontracepcija nevisada gali užtikrinti, kad moteris nepastotų. Apsigimimai būna įvairūs ir genetiniai ir ne, mutacijos. Tėvų ginčas yra nenaujiena kiekvienam, bet šiame atvejyje yra dėl aborto. O abortai šiais laikais yra labai aktualūs. Nuo 1984 metų lapkričio 1 dieną įsigaliojo įstatymas dėl nėštumo nutraukimo (NNĮ). Įstatymas priimtas po ilgus metus trukusios politinės kovos. Prie šio įstatymo dirbo keturi kabinetai; nuo 1970 metų pateikti 8 įstatymo projektai. Tai įrodo, kad abortas yra ne tik yra labai aktualu, bet ir daug ginčų bei diskusijų kelianti tema. Abortas (lot. abortus – sunykstu, apmirštu) - nėštumo nutraukimas arba nutrūkimas per pirmąsias 28 nėštumo savaites. Kadangi, išsityrus, jog vaikas gims su Dauno sindromu, dažniausiai tokie nėštumai nutraukiami. Apie 98% UK nėštumų, kuriems buvo diagnozuotas Dauno sindromas, buvo nutraukti. Taip pat aptarkime nėštumo nutraukimo ribojimus Europos valstybėse. Tik Maltoje abortas bet kokiu atveju yra neatliekamas, Airijoje leidžimas jei gręsia moters gyvybei (nėštumo nutraukimas yra vienitelis būdas nukreipti kitaip neišvengiamą grėsmęmotinos gyvybei), Lenkijoje ir Ispanijoje leidžiamas jei tai gręsia moters gyvybei arba sveikatai (jei žala yra didelė ir ilgalaikė, kyla pavojus vertybei, prilyginamai pačiai moters gyvybei). Didžiojoje Britanijoje, Suomijoje, Liuksemburge leidžiamas abortas, kai tam yra ekonominės ar socialinės priežastys. O kitose Europos valstybėse abortas leidžiamas m+oteriai paprašius tai yra vyrauja už pasirinkimą „Pro choice“. Kaip matome abortą yra nesudėtinga pasidaryti jei tik yra noro. Net jei gyveni tose šalyse, kur negalima daryti abortus, niekas neriboja žmogaus laisvę judėti. Tai reiškia, kad galima nuvykti į kitą šali ir pasidaryti abortą tenais. Dėl to abortai yra visai pasiekiamas dalykas.

  • Slauga Analizė
  • Microsoft Word 64 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (3190 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Slaugos atvejo analizė: Nevykusi kontracepcija, apsigimimas ir tėvų ginčas
    10 - 2 balsai (-ų)
Slaugos atvejo analizė: Nevykusi kontracepcija, apsigimimas ir tėvų ginčas. (2016 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-atvejo-analize-nevykusi-kontracepcija-apsigimimas-ir-tevu-gincas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:45
×