Slaugos diagnozės konspektas


Slaugos klasifikacija. geriatrija. geriatrinės slaugos tikslai. komandinis darbas. Slauga klasifikuojama. Trumpalaikė slauga. Ilgalaikė slauga. Terapinė slauga. Terapinės slaugos ypatumai. Sveikatos ligos samprata. Geriatrinė priežiūra. Geriatrinės priežiūros tikslai. Geriatrijos skyrių pacientas – koks jis ? Komandinio darbo nauda. Veiklos žmogus. Idėjų žmogus. Kontaktų žmogus. Komandos darbuotojas.


Trumpalaikė slauga – skubi, neatidėliotina slauga susirgus ūmine liga arba paūmėjus lėtinei ligai. Tokia slauga paprastai atliekama ligoninėse – terapijos, chirurgijos, intensyviosios priežiūros ir kituose skyriuose, operacinėse. Jai būdinga tai, kad pacientui skiriamas lovos režimas visą parą, nuolatinė gydytojo ir intensyvi slaugytojo priežiūra.

Ilgalaikė slauga – teikiama pirminės sveikatos priežiūros įstaigose ar namuose lėtine liga sergančiam arba neįgaliam pacientui daugelį mėnesių ir metų, kartais visą gyvenimą. Ilgalaikė slauga – tai visuma medicininių, socialinių ir pagalbinių slaugos priemonių, kad būtų patenkinti nuolatiniai poreikiai. Ilgalaikės slaugos paslaugos dažniausiai teikiamos neįgaliems, senyviems asmenims, kenčiantiems nuo lėtinių sunkiai pagydomų ligų. Ilgalaikė slauga galima įgyvendinus slaugos tęstinumo ir perimamumo principus, gydant ir slaugant pacientą antro ar trečio lygio stacionare, o vėliau siunčiant į pirminės sveikatos priežiūros įstaigą ar išrašant į namus.

Terapinė slauga vykdoma antrinės ir tretinės sveikatos priežiūros įstaigose – ligoninėse, kuriose slaugomi vidutinio sunkumo ar sunkiomis ligomis sergantys pacientai. Tačiau tokiam darbui reikalingas specialus pasirengimas, t.y., ne tik bendrosios praktikos slaugytojo diplomas, bet dažnai ir atitinkamos specializacijos pažymėjimas.

  • Microsoft Word 70 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (979 žodžiai)
  • Kolegija
  • Solveiga
  • Slaugos diagnozės konspektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Slaugos diagnozės konspektas. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-diagnozes-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:14
×