Slaugos filosofija


Virginija Henderson - slaugos filosofija. Virginija Henderson (1897?1996) - gimė Kanzaso mieste, augo daugiavaikėje šeimoje. Virginija Henderson buvo viena pirmųjų slaugos filosofių. Henderson slaugos filosofija atsispindi jos apibrėžime. Normaliai kvėpuoti tinkamai valgyti ir gerti. Slaugytojo pareiga padėti tenkinti šias funkcijas pacientui. Henderson slaugytoją laikė medicininės komandos nariu.

V. Henderson slaugos filosofija atsispindi jos apibrėžime, kuris akcentuoja slaugos pagalbos aspektus pagal sudarytas slaugytojo funkcijas, paciento poreikių sąrašą, atsižvelgiant į priežiūros būtinumą. Ji apibrėžė, kad prižiūrint pacientą slaugytojas atlieka pagalbininko, pakaitalo taip pat partnerio vaidmenis ir pateikė 14 pagrindinių poreikių, kurie svarbūs jo priežiūroje.

Normaliai kvėpuoti; tinkamai valgyti ir gerti; išskirti įvairias išskyras; judėti ir įgyti gerą kūno laikyseną; miegoti ir ilsėtis; pasirinkti tinkamus drabužius; palaikyti normalią kūno temperatūrą, prisiderinant drabužius ir prisitaikant prie aplinkos; palaikyti kūną švarų ir gerai prižiūrimą, apsaugoti odą ir gleivines; vengti aplinkos pavojų ir vengti daryti žalą kitiems; kreiptis į kitus, kad išreikštume asmeninius jausmus, poreikius, baimę arba nuomonę; melstis pagal savo tikėjimą; dirbti taip, kad darbas teiktų visavertiškumo jausmą; žaisti arba dalyvauti įvairių formų pasilinksminimuose; mokytis, ieškoti arba tenkinti savo smalsumą, kad tai stiprintų sveikatą, skatintų normalų asmenybės vystymąsi bei pagalbos sveikatai priemonių naudojimą.

  • Sveikata Skaidrės
  • MS PowerPoint 211 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (319 žodžiai)
  • Simona
  • Slaugos filosofija
    10 - 8 balsai (-ų)
Slaugos filosofija. (2015 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-filosofija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:34
×