Slaugos istorija sergant Paranoidine šizofrenija


Slaugos istorija Gydymo įstaigos pavadinimas. V Laikysena ir judesiai. Mintys apie suicidą. Saugios aplinkos palaikymas. Valgymas ir gėrimas. Tuštinimasis ir šlapinimasis. Asmens higiena ir apranga. Kūno temperatūros reguliavimas. Darbas ir žaidimas. Slaugos veiksmų planas Slaugos diagnozė Slaugos tikslas Slaugos veiksmai.


Pacientas nerimastingas,įsitempęs, tačiau sąmoningas, pilnai orientuotas. Pokalbio metu bendrauja pakankamai noriai, stengiasi palaikyti akių kontaktą. Mąstymas vidutinio tempo, stokojantis nuoseklumo. Oda ir gleivinės švarios, be bėrimų. Liežuvis be apnašo. AKS 140/100mmHg, ŠŠD- 80 k/min. Širdies veikla ritmiška.

Gretutinės diagnozės: Vidutinio sunkumo depresijos epizodas, nepatikslintas kaip atsirandantis postnatalininiu periodu. (F32.10)

Šeimyninė padėtis, vaikai, artimieji: turi draugę kuri jau 6 mėnesį neščia.

Fiziniai apribojimai:  Protezai  Akiniai  Klausos aparatas Nėra

Išvaizda:  Tvarkinga  Netvarkinga  Atitinka amžių, socialinę padėtį

 Atitinka socialinį statusą  Neatitinka socialinio statuso  Per daug puošni  Neįprasta

Elgesys:  Taktiškas  Netaktiškas  Priešiškai nusiteikęs  Agresyvus Įtarus  Bailus

Suvokimas: iliuzijos ar haliucinacijos (jų turinys): vargina klausos haliucinacijos, kurios pasireiškia balsais galvoje, kurie šneka, koneveikia,komentuoja.

Saugios aplinkos palaikymas: pacientas vaikšto pats, kitų žmonių pagalba nereikalinga. Dėl didelio kūno masės indekso, sunku daug vaikščioti pesčiomis, neturi daug jėgų, norisi prisėsti. Sąmoningas, orientuotas. Rūko cigaretes, keletą kartų per savaitę vartoja alkoholį- iki 3 l. alaus per dieną, kartais kelias dienas iš eilės.Ankščiau vartojo narkotikus (amfetaminą ir kokainą).

Bendravimas: Mato ir girdi gerai, klausos ar regos problemų neturi. Sąmoningas,tačiau nuotaikos fonas pažemintas, emocijos monotoniškos, blėsios. Kalbant ir mąstant dažnai stokoja nuoseklumo, mintys šokinėja, yra chaotiškos. Slegia kliedesiai, jausmas, kad aplinkiniai skaito jo mintis ir iš jo juokiasi, dėl to kyla irzlumas, liūdnumas. Pasak draugės jį ėmė varginti mintys kad yra nieko vertas, dėl to užsisklendė, mažai bendravo.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1467 žodžiai)
  • Kolegija
  • Roberta
  • Slaugos istorija sergant Paranoidine šizofrenija
    10 - 1 balsai (-ų)
Slaugos istorija sergant Paranoidine šizofrenija . (2018 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-istorija-sergant-paranoidine-sizofrenija.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 21 d. 22:09
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo