Slaugos istorija situacijos


Slaugos istorija situacijos Aprašymas.Stabili krūtinės angina Draudimo dokumentai. Darbovietė , profesija. Šeimyninė padėtis , vaikai , artimieji. Kvėpavimo ir kraujotakos sistema. . Tuštinimasis ir šlapinimasis. Asmens higiena ir apranga. Kūno temperatūros reguliavimas. Darbas ir žaidimas. Slaugos veiksmų planas Slaugos diagnozės Slaugos tikslai.


Skundai: Skundžiasi galvos svaigimu, spaudžiančio pobūdžio skausmais už krūtinkaulio, nerimu, dažnai atsiranda baimės jausmas, dažnai nesiorientuoja aplinkoje, sutrikęs miegas.

Objektyviai: Būklė vidutinio sunkumo. Sąmoninga, kontaktiška. Vaikšto labai sunkiai. Širdies veikla ritmiška, pulsas – 72 k/min; AKS – 110/80 mmHg. Dubens organų funkciją kontroliuoja dalinai: dažni viduriavimai, besikeičiantys į obstipacijas.

Stabilioji krūtinės angina yra klinikinis sindromas, kuriam būdinga nemaloni būsena krūtinės, žandikaulio, peties, nugaros ar rankų srityje, paprastai sukeliama fizinio ar emocinio streso ir praeinanti nuo nitroglicerino.

Pagrindinės krūtinės anginos priežastys yra vainikinių arterijų aterosklerozinės kilmės stenozės, kurias sukelia išeminės širdies ligos ir rizikos veiksniai. Žinoma, kad yra daugelis rizikos veiksnių, kurie sukelia KA. Pavyzdžiui:

Mitybos įpročiai vartojant per daug kaloringo maisto, cholesterolio bei druskos;

Kliniškai krūtinės angina pasireiškia priepuoliu, kurį sukelia trumpalaikė miokardo išemija, kai miokardas gauna mažiau deguonies

Skausmo raiška. Ligonis krūtinėje jaučia spaudimą, sunkumą, gniaužimą, veržimą, plėšimą, „ankštumą“ krūtinėje, deginimą, tirpimą arba diskomfortą.

Vieta. Skausmas jaučiamas už krūtinkaulio viršutinės dalies, dažniau iš kairės, kartais skausmas jaučiamas tik plitimo srityje.

Plitimas. Dažniausiai skausmas plinta į kairę ranką, į kairį petį, kartais į kaklą, žandikaulį, dantis, į kairiosios mentės sritį, abi rankas, rečiau – į krūtinės apačią ir gali būti painiojama su pilvo skausmais.

Trukmė. Angininis skausmas trunka 5-10 min, rečiau – 15 min. Užsitęsus skausmui daugiau kaip 20 min galima įtarti ūminį miokardo infarktą.

Kiti simptomai. Gali atsirasti dusulys, pykinimas, vėmimas, žagsėjimas, širdies plakimas, prakaitavimas. (Šeškevičius A. 2008)

Trukmė. 0,5-5min, rečiau 10-15min. užsitęsusiam angininiam skausmui daugiau kaip 20min galima įtarti ūminį miokardo uždegimą.

Širdies ir kraujagyslių ligos ir jų prevencijos knygoje vienu sakiniu užsiminta, kad užtrukus skausmui ir jam nepraeinant nuo nitroglicerino, krūtinės angina gali komplikuotis i miokardo infarktą. (Proškuvienė R. 2009)

gydomos gretutinės ligos (hipertenzija, anemija, tirotoksikozė, cukrinis diabetas ir kt.);

socialinis mokymas, kurio metu aiškinama, kaip pacientui gyventi kasdienėse situacijose.

aspirinas skiriamas visiems pacientams nesant kontraindikacijų (palaikomoji dozė 50–150 mg/d),

Ištikus stenokardijos priepuoliui reikia tuoj pat nustoti dirbti, atsigulti ar bent atsisėsti, nusiraminti ir po liežuviu pasidėti nitroglicerino tabletę. Jei šeimoje yra vyresnio amžiaus žmonių ar asmenų, turinčių problemų dėl širdies, namų vaistinėlėje reikėtų turėti nitroglicerino.

  • Microsoft Word 156 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2258 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Slaugos istorija situacijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Slaugos istorija situacijos. (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-istorija-situacijos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 07:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo