Slaugos metodiniai tyrimai: Kokybinių tyrimų metodų palyginimas


Slaugos metodiniai tyrimai Kokybinių tyrimų metodų palyginimas. Metodo parametrai. Fenomenologija. Fenomenografija.


Perteikti žmonėms būdingų reiškinių ir pasaulio suvokimą, atrasti kokybiškai skirtingus būdus, kuriais žmonės patiria įvairius reiškinius ir pasaulį aplink juos. Perteikti konkretaus reiškinio patyrimą apibūdinančių aspektų įvairovę.

Taikoma tikslinė atranka. Rekomenduojama į tyrimą įtraukti 15-20 dalyvių.. Kad dalyvių patirtys būtų kuo įvairesnės, rekomenduojama įtraukti skirtingo amžiaus, lyties, išsilavinimo bei profesinės patirties dalyvius.

Išskiriamos bendros ir unikalios temos iš kiekvieno interviu ir sufomuluojamas apibendrinimas.

Pagal turinį panašios transkribuotų interviu ištraukos grupuojamos ir vėl kelis kartus skaitomos.

Pertvarkomos teksto ištraukų grupės. Ieškoma panašumų ir skirtumų, atsižvelgiant į bendrą teksto ištraukų prasmę.

Duomenys analizuojami tol, kol naujai modifikuotos kategorijos atitinka interviu turinį.

Mažiausiai 10-12 tyrimo dalyvių. Dalyviai turi atstovauti nustatytai populiacijai. Reikšminga apgalvoti geografinį, institucinį, darbo statusų, amžiaus, išsilavinimo lygmens ir pan. aspektus.

Lauko tyrimo užrašai, nuotraukos, garsi įrašai, mokslinės publikacijos. Tyrimo duomenys renkami tol, kol tyrėjas randa naujos informacijos apie nagrinėjama objektą.

Analizė turi būti atliekama iš karto, paėmus kiekvieną pirminį interviu. Analizuojami duomenys, koduojant ir rašant atmintines. Vesti lauko užrašus. Mokslo šaltinių apžvalga.

Analizė yra rekursyvi. Jai būdinga tai, kad tyrėjas nuolat juda pirmyn ir atgal, rinkdamas, koduodamas ir analizuodamas duomenis. Tai reiškia, kad nuolat grįžta į ankstesnius duomenų analizės etapus, kai buvo dirbama su neapdorota medžiaga. Grįžimas vis prie pirminių duomenų ir juos tikslindamas, apibendrinamas ir įprastindamas , tobulina duomenų analizę.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1054 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eva
  • Slaugos metodiniai tyrimai: Kokybinių tyrimų metodų palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Slaugos metodiniai tyrimai: Kokybinių tyrimų metodų palyginimas. (2020 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-metodiniai-tyrimai-kokybiniu-tyrimu-metodu-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 17:22
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo