Slaugos mokslo raida ir paskirtis


Slaugos mokslo raida ir paskirtis. Profesionali slauga atsirado. XX a. viduryje Europoje ir JAV prasidėjo spartus slaugos praktikos progresas. Lietuvoje kaip. Šiuolaikinė slauga iš orientuotos į užduotį kinta į komandinę slaugą. Slaugos modeliai. D e. Henderson. N. Roper slaugos modelis. Slaugos tikslai yra padėti žmonėms išvengti potencialių. Sinergijos modelis Pacientų slaugos Sinergijos modelis yra sąlyginai naujas. Slauga – asmens sveikatos priežiūros dalis.


Profesionali slauga atsirado XIX a. pradžioje (slaugos vaidmuo buvo suvokiamas ne kaip pacientų slaugymas, bet kaip gydytojų paskyrimų vykdymas). XIX a. pabaigoje britė Florence Nightingale (1820–1910) buvo pirmoji slaugytoja, pradėjusi formaliai mokyti slaugytojus. 1860 m. liepos 9 d. Thomas ligoninėje Londone atidarė pirmąją slaugytojų mokyklą – F. Nightingale mokyklą (dabar ji vadinasi F.Nightingale slaugos ir akušerijos mokykla, priklausanti Londoono Karališkajam Koledžui).

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, medicinos ir slaugos vystymasis buvo glaudžiai susijęs su bažnyčia ir vienuolynų veikla. XVI a. prie bažnyčių imta steigti globos ir slaugos įstaigas špitoles. (Slaugė vienuoliai) Pirmoji žinoma slaugos mokykla Lietuvoje buvo įkurta XVIII a. pabaigoje, tai Vilniaus universitete veikusi akušerijos mokykla. Vėliau, 1876 m., Lietuvoje įkurta Raudonojo Kryžiaus draugija, kuri rūpinosi gailestingųjų seserų, slaugų ir sanitarų rengimu.

Šiuolaikinė slauga iš orientuotos į užduotį kinta į komandinę slaugą, apimančią holistinę sistemą, kurioje slaugytojas neretai atlieka vadovaujamą funkciją. Daugelis slaugytojų dirba įvairiose kitų specialistų komandose, kurias gali sudaryti kiti slaugytojai, gydytojai, kineziterapeutai, dietologai, socialiniai darbuotojai ir kiti su paciento sveikatos priežiūra susiję specialistai.

  • MS PowerPoint 37 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (523 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Slaugos mokslo raida ir paskirtis
    10 - 3 balsai (-ų)
Slaugos mokslo raida ir paskirtis . (2018 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-mokslo-raida-ir-paskirtis.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 21:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo