Slaugos mokymo pagrindai projektas


Slaugos mokymo pagrindai. Kas yra sveikata? Pirmoji sveikatos kategorija. Bendras mokslinio medicininio požiūrio į sveikatą apibūdinimas. Teorijos, apie tai kas yra laikoma norma. Antroji sveikatos kategorija. Trečioji sveikatos kategorija. Po Antrojo pasaulinio karo atsiranda naujas požiūris į sveikatą. Sveikata – kaip individo prisitaikymas prie aplinkos. J. jankauskas,(1999) a. zaborskis (2000) sveikatos samprata. Sveikatos samprata. Sveikatą įtakojantys (veikiantys) veiksniai. Paveldimumas ir individuali raida. Taigi, susergame, kai. Fizinė aplinka. Socialiniai veiksniai. Kultūra. Poveikis sveikatai. Socialinė ekonominė padėtis. Darbas. Socialinė parama. Migracija. Socialinė migracija. Elgseno ir gyvensenos veiksniai. Elgsena. Individualios elgsenos kategorijos. Gyvensena. Psichologiniai veiksniai. Ligos samprata. Sunkumai ir poreikiai sergant. Taigi liga keičia reikšmingiausius gyvenimo aspektus.


Bendras mokslinio medicininio požiūrio į sveikatą apibūdinimas (2).

Mechanistinis – kūnas suvokiamas ir su juo elgiamasi kaip su mašina, kurios visos dalys yra susijusios, tačiau gali būti atskirtos ir gydomos individualiai.

Statistinis normalumo supratimas (normos ribos apskaičiuojamos, taip, kad apimtų 95 proc. rezultatų, gautų tiriant sveikų pacientų grupę. T.y. normalu yra tai, kas būdinga daugumai) Norma-tai prisitaikymas (ypač tinka kalbant apie psichikos sveikatą) Norma kaip sveikata (norma, kai nėra ligos, tai ne būtinai tobula sveikata, bet žmogų tenkinanti būklė).

Po Antrojo pasaulinio karo atsiranda naujas požiūris į sveikatą.

Gimdamas žmogus paveldi genų fondą, kuris lemia tam tikrus požymius. Kuomet individas turi genų , trukdančių prisitaikyti prie aplinkos, suserga paveldimomis ligomis (širdies kraujagyslių, diabetas).

Kultūra, kuriai mes priklausome, veikia mūsų vertybių skalę, tuo pačiu ir požiūrį į sveikatą. Vakarų visuomenėje -vertybė (užuojauta sergančiąjam didesnė nei sveikatos išsaugojimas).

Dažniausia sveikata gerina ar blogina ne patys kultūros pokyčiai, o kintančios elgesio taisyklės bei tradiciniai susidorojimo su stresu būdai.

Darbo sąlygos gali būti kenksmingos sveikatai. Profesinės rizikos veiksnių grupės:.

Psicholaogai pastebi, jog dėl tam tikrų asmenybės savybių kai kurių ligų rizika gali būti didesnė ar mažesnė. Charakterių skirstymas į sangvinikus, cholerikus, melancholikus ir flegmatikus senesnis net už psichiatrijos mokslą, tačiau pastebėta, jog kiekviena charakterio grupė turi jai būdingesnių sveikatos sutrikimų.

  • Slauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 93 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 46 puslapiai (1814 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ildar
  • Slaugos mokymo pagrindai projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Slaugos mokymo pagrindai projektas . (2017 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-mokymo-pagrindai-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:24
×