Slaugos planas situacijos analizė


Situacijos aprašymas. Gyvybinių veiklų apibūdinimas. Gyvybinė veikla Slaugos problema Diagnozė. Slaugos planas Gyvybinė veikla Problemos ir diagnozės Slaugos tikslai Slaugos veiksmai.

Į ligoninę atvežtas vyras 45 metų. Gyvena Klaipėdoje, nevedęs. Dirbantis. Ligonis skundėsi skausmu viršutinėje pilvo dalyje, apetito sumažėjimu, pykinimu, vėmimu, kartais - galvos skausmu ir karščiavimu. Paciento pulsas buvo padažnėjęs. Tuštinasi kiekvieną dieną. Pagausėjo šlapimo kiekis. Iš paciento žodžių sužinojome, kad apetitas buvo blogas, ir suvalgius ką nors, jo organizmas nepriimdavo valgio ir jį pradėdavo pykinti. Dėl skausmo vyras negalėjo atlikti fizinių darbų. Miegas buvo sutrikęs dėl skausmo, jis užmigdavo tik įleidus raminamuosius vaistus. Paciento simptomai išryškėjo dviejų parų begyje. Nustatytas gastritas - tai skrandžio gleivinės uždegimas.

Pacientui sunku kalbėti dėl skausmo, tačiau noriai bendrauja ir atsakinėja į klausimus. Suvokia viską ką jam sakoma. Daug klausinėja apie savo ligą.

Pacientas noriai bendrauja su palatos kaimynais, medicinos personalu. Kartais dėl neaiškių priežasčių iškyla sunkumų – pacientas tampa uždaras, nervingas, liūdnas. Paaiškėjo, kad jį užplūsta liūdnos mintys, jis tiesiog pasiilgsta artimųjų, draugų. Dažniausiai jį aplanko mama ir draugai.

Pacientei judėjimas kelia problemų. Greitai pavargsta, po fizinės veiklos ilgai negali atsigauti. Jaučia nuolatinį nuovargį dėl to aktyviai veiklai skiria mažiau laiko, nei anksčiau.

Vargina užkietėję viduriai, nes priverstas naudotis bendru tualetu. Padažnėjęs šlapinimasis (10 – 15 k per dieną). Pasinaudojus tualetu, plauna rankas.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1155 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anastasija
  • Slaugos planas situacijos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Slaugos planas situacijos analizė. (2015 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-planas-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 12:02
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!