Slaugos procesas


Slaugos proceso etapai. Slaugos pristatymai power point. Slaugos procesas sistema. Subjektyvūs paciento tyrimas. Objektyvus paciento tyrimas. Slaugos procesas ir planavimas. Slaugos planas skaidrese. Operacinės slaugos procesas. Slaugos proceso samprta ir etapai. Pacientu slauga.

Slaugos proceso apibūdinimas. Holizmas. Kas yra poreikis? Malsow poreikių piramidė. Poreikiai. Pirminiai poreikiai. Antriniai poreikiai. Problema. Slaugos procesas. Slaugos proceso privalumai. Slaugos proceso etapai. Vertinimas. Paciento sveikatos vertinimas. Informacijos, duomenų rinkimas. Paciento tyrimas. Subjektyvus paciento tyrimas. Apklausa. Bendrieji apklausos principai. Objektyvus tyrimas. Bendroji paciento būklė. Apžiūra. Apčiuopa. Auskultacija. Laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai. Slaugos planavimas. Slaugos planą sudaro. Šiuolaikinė slauga grindžiama iš anksto apgalvota ir organizuota, šiuolaikinėmis slaugos mokslo žiniomis pagrįsta sveikatos priežiūra. Į slaugomą žmogų žiūrima kaip į visumą, todėl vertinami ne tik fiziniai, bet ir dvasiniai, socialiniai poreikiai, ekonominė bei ekologinė paciento aplinka.

Pirminiai (įgimti fiziologiniai poreikiai, savisaugos poreikis); Antriniai (socialiai, pripažinimo, saviraiškos).

Tai organizmo sutrikimai, kurie trukdo pacientui patenkinti poreikius. Slaugos problema – tai išoriniai ar vidiniai veiksniai, kurie trukdo pacientui patenkinti savo poreikius, dėl to reikia tam tikrų slaugos veiksmų. Slaugos problema - gali būti reali ir potenciali. Reali slaugos problema – jau egzistuojanti problema. Nesiimant slaugos veiksmų, dėl jos gali iškilti grėsmė paciento sveikatai, gyvybei ir gerovei. Potenciali slaugos problema – yra tokia, kurią slaugytojai numato ateityje iškilsiant, jei nebus imamasi slaugos veiksmų. Nustatom slaugos poreikių prioritetus. Įvertinama kokių priemonių reikia imtis, ką gali daryti pats pacientas.

Slaugos tikslas – stiprinti ir saugoti gerą sveikatą, palengvinti ar mažinti neigiamus ligos poveikius. Norint pasiekti tikslą geriausias būdas yra sistemingas darbo procesas. Slaugytojai turi veikti logiškai spręsti slaugos problemas visose gyvenimo situacijose. Paciento slaugos poreikių tenkinimas vienija ir slaugos procesą. Į žmogų žiūrima kaip į visumą (holizmas).

Slaugytojas kartu su pacientu ir jo šeimos nariais vertina paciento poreikius, sudaro planą, kaip juos patenkinti, įgyvendina planą ir apibendrina rezultatus. Slaugytojas surinkęs informaciją apie pacientą, bendradarbiaudamas su kitais sveikatos priežiūros komandos nariais turi apibrėžti tikslus, įvardyti reikalingą priežiūrą ir priežiūros veiksmų nuoseklumą.

Duomenys apie ligonį renkami nuolat. Šie duomenys reguliariai stebimi ir registruojami, kad galėtume laiku pastebėti pokyčius, iš kurių būtų galima nuspręsti, ar būtina tęsti paskirtą slaugą, o gal reikia slaugos veiksmus keisti kitais.

  • MS PowerPoint 68 KB
  • 2016 m.
  • 38 puslapiai (1314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Slaugos procesas
    10 - 1 balsai (-ų)
Slaugos procesas. (2011 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-procesas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 15:08
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo