Slaugos samprata, klasifikacija, veiklos sritys


Droid-app://com.google.android.googlequicksearchbox. Slaugos sritys.

Slaugos samprata, klasifikacija, veiklos sritys. Slaugos samprata. Šiuolaikinė slauga. PSO slaugos apibrėžimas. Slaugos klasifikacija I. Slaugos klasifikacija II. Slaugytojo veiklos sritys I. Klinikinė slauga. Slaugytojo veiklos sritys II. Slaugytojų kvalifikacijos. Specializuotos slaugos srytys i. Specializuotos slaugos srytys ii. Slaugytojų licencijavimas i. Slaugytojų licencijavimas ii. Slaugytojų profesinis tobulinimas.

Slauga - tai ir biologinių, psichologinių, socialinių, politinių, ekonominių ir aplinkos veiksnių įvertinimas; slaugos proceso planavimas, slaugos individualizavimas; paciento konsultavimas ir mokymas, bendradarbiavimas su sveikatos priežiūros nariais.

Sveikatos priežiūros efektyvumas priklauso: Medicinos pagalbos (50 proc.); Slaugos paslaugų (50 proc.).

Pagal ligos eigą slauga skirstoma į: trumpalaikę ir ilgalaikę.

Medicininė slauga – tai vaistų vartojimas, ligonio parengimas tyrimams, bandinių paėmimas tyrimams, asistavimas gydytojams, aparatūros priežiūra, darbas operacinėje, žaizdų priežiūra, enterinis, parenterinis maitinimas ir kt.. Pagrindinė slauga – rūpinimasis gyvybinėmis veiklomis, neatsižvelgiant į pagrindinį susirgimą. Specializuota slauga, atsižvelgus į ligos pobūdį, gali būti kardiologinė, neurologinė, chirurginė ir pan.

Tai trumpalaikė slauga, todėl keliami tik trumpalaikiai slaugos tikslai, į pirmą vietą iškyla paciento gyvybinių funkcijų palaikymas ir priežiūra.

Bendruomenės slauga taikoma PSP įstaigose: poliklinikose, slaugos ligoninėse, senų ar neįgalių žmonių pensionatuose, sveikatos ugdymo centruose, mokyklose, vaikų darželiuose, internatuose, vaikų namuose, ligonių namuose. BS atlieka visas BPS funkcijas, bei organizuoja, vykdo namų slaugą, savarankiškai konsultuoja ligonius slaugos ir sveikatos klausimais pagal savo kompetenciją. BS organizuoja ir įgyvendina sveikatos programas. PSP sistemoje ligonį turi prižiūrėti specialistų komanda – BPG, BS, BPS, psichikos sveikatos slaugytojas, socialinis darbuotojas, lankomosios priežiūros darbuotojas.

Slaugytojo veiklos objektas: Ligonis, kaip asmenybė, jo fizinių, psichologinių, dvasinių ir socialinių problemų visuma; Šeima; Bendruomenės socialinės grupės.

Skiriamos: bendrosios praktikos slaugytojo ir akušerio profesinės kvalifikacijos.

  • MS PowerPoint 33 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (697 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Slaugos samprata, klasifikacija, veiklos sritys
    10 - 3 balsai (-ų)
Slaugos samprata, klasifikacija, veiklos sritys. (2014 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-samprata-klasifikacija-veiklos-sritys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:50
×