Slaugytojo funkcijos, pareigos, atsakomybė


Įvadas. Slauga ir slaugytojo samprata. Slaugytojo teisės. Bendrosios praktikos slaugytojo pareigos. Slaugytojo funkcijos. Slaugytojo atsakomybė. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

,,Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti.‘‘  Konfucijus. Daugelis žmonių svajoja apie savo darbą, specialybę nuo mažų dienų. Tačiau tik pasirinkęs teisingą kryptį, savo darbui atiduodi visą save ir net nepajunti kaip greitai prabėga tos darbo valandos. Medicina- mokslo sritis, kurioje tu besąlygiškai turi rūpintis kiekvieno žmogaus sveikata, nesvarbu ar tu gydytojas, ar slaugytojas. Tačiau dirbdamas slaugytoju, tu daugiau laiko praleidi su žmonėmis, ligoniais, juos pažindamas ir jais besirūpindamas. Ilgesnį laiką gydymo įstaigose praleidžiantys pacientai tampa lyg šeimos nariais.

Darbo tikslas - nurodyti slaugytojo(-jos) funkcijas, pareigas, atsakomybę.

Darbo uždaviniai:

Išaiškinti slaugos ir slaugytojo sampratą;

Paaiškinti bendrąsias slaugytojo nuostatas;

Nurodyti slaugytojo teises;

Nurodyti slaugytojo pareigas;

Pateikti slaugytojo funkcijas;

Paaiškinti, kokia yra slaugytojo atsakomybė;

Slauga – kiekvieno asmens, neatsižvelgiant į jo amžių, sveikatos priežiūros dalis, apimanti sveikatos stiprinimą ir išsaugojimą, ligų ir rizikos veiksnių profilaktiką, sveikų ir sergančių asmenų fizinę, psichinę ir socialinę priežiūrą. Šiai medicinos šakai yra priskiriama atitinkama žmonių grupė, kuri vadinama bendrosios praktikos slaugytojai. Šie žmonės, tai asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka įgijęs bendrosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją. Slaugytojai į slaugomą žmogų turi žiūrėti kaip į visumą, todėl vertinami ne tik fiziniai, bet ir dvasiniai, socialiniai poreikiai, ekonominė, bei ekologinė paciento aplinka.

Pagal bendrąsias nuostatas bendrosios praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija įgyjama aukštojoje mokykloje baigus mokslus pagal slaugos studijų programą. Taip pat šią profesiją galima studijuoti ir užsienio šalyse. Tačiau dirbti bendrosios praktikos slaugytoju gali tik asmuo įgijęs bendrosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją ir turintis išduotą ir galiojančią bendrosios slaugos praktikos licenciją.

Kiekvienas žmogus turi tam tikras teises, nesvarbu, kokio amato darbuotojai jie būtų. Bendrosios praktikos slaugai(-ės) taip pat turi teises, kurių niekas negali apriboti ar jų panaikinti. Slaugytojai turi teisę:

  • Slauga Referatas
  • Microsoft Word 162 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1679 žodžiai)
  • Universitetas
  • Živilė
  • Slaugytojo funkcijos, pareigos, atsakomybė
    10 - 6 balsai (-ų)
Slaugytojo funkcijos, pareigos, atsakomybė. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugytojo-funkcijos-pareigos-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:11
×