Slaugytojo profesinės etikos kodekso kritinė analizė


Slaugytojo pareiga  - žiniomis , elgesiu , bendravimo kultūra kelti profesijos prestižą. Slaugytojas bendradarbiauja su finansavimo institucijomis ir siekia , kad ištekliai būtų teisingai skirstomi atsižvelgiant į poreikius ir galimybes. Slaugytojai privalo gerbti žmogaus orumą , laisvę bei teises’’.


Aktualu. Mano nuomone, šiandieninėje Lietuvoje slaugytojo profesija yra nevertinama. Dažnas slaugytojas Lietuvoje dirba už šiek tiek didesnę nei minimalią algą. Nepaisant to, statistiniais duomenimis visuomenė ,,sensta”, slaugos poreikiai didėja, reikia vis daugiau slaugytojų. Dėl to labai svarbu kelti profesijos prestižą, kad daugiau jaunų žmonių rinktųsi slaugos studijas. Šiais laikais slaugytojas privalo rūpintis paciento ne tik fizine, bet ir dvasine bei socialine sveikata, todėl svarbu visuomenei parodyti, kokia reikšminga, sunki, dėl to ir gerbiama turėtų būti ši profesija. To siekiantis slaugytojas turėtų būti mandagus, atsakingas, draugiškas, paslaugus, išklausantis, gebantis apie sveikatos būklę papasakoti ir į paciento klausimus atsakyti aiškiai, suprantamai.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (464 žodžiai)
  • Rugilė
  • Slaugytojo profesinės etikos kodekso kritinė analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Slaugytojo profesinės etikos kodekso kritinė analizė. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugytojo-profesines-etikos-kodekso-kritine-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 12:36
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo