Slaugytojo vaidmuo su pacientais hipochondrinio sutrikimo atveju


Įvadas. Slaugytojo požiūris į pacientą. Kompetencijos samprata slaugoje. PSO kelia slaugytojoms reikalavimą įgyti 10-ies sričių kompetencijas. Pacientų, turinčių hipochondrinį sutrikimą, slaugymo problemos. Hipochondrinio tipo pasireiškimas. Ligos simptomai ir požymiai. Ligos gydymas. Išvados. Literatūra.

Gyvename mokslinės- techninės revoliucijos eroje, kai sparčiai auga miestai, plėtojasi pramonė ir transportas. Dėl spartaus gyvenimo tempo, neregėto informacijos srauto didėja ir žmonių psichinė bei emocinė įtampa. Visur ir visada skubame, nuolat būname įsitempę, nebesugebame atsipalaiduoti ir pailsėti. Tampame nervingi, netikusio charakterio, sutrinka bendravimas su aplinkiniais, nebepajėgiame džiaugtis gyvenimu. Šie aspektai kenkia žmogaus organizmui, žaloja nervinę- psichinę sistemą, dėl to žmonės suserga įvairiomis psichinėmis ligomis. Pasaulinės sveikatos apsaugos duomenimis (PSO), išsivysčiusiose šalių ligoninėse 30- 50 proc. visų pacientų kenčia nuo įvairių psichikos sutrikimų. Tai verčia susirūpinti medikus, mokslininkus, valstybės veikėjus, visuomenę, kadangi gera psichinė sveikata sąlygoja žmogaus būtį ir yra visuomenės gerovės pagrindas.

Akivaizdu, kad daugelis pacientų labai kenčia ir jų buvimas ligoninėje tą kentėjimą tik sustiprina. Tačiau Lietuvos Respublikos slaugytojai dažniausiai būna nusivylę galimybe padėti pacientams ir, atrodo, dauguma iš jų asmeninis elgesys su pacientu yra svarbus, ne visi tinkamai supranta pacientų simptomus. Pagrindinis dėmesys dažniausiai kreipiamas į fiziologinius apsektus, psichikos sveikatos problemos dažnai ignoruojamos, todėl daug pacientų kenčia vieni. Todėl būtina iškelti slaugos prioritetus, kad slaugos procesas būtu veiksmingas ir prasmingas pacientams.

orientacija į pacientą (kiek įmanoma prisitaiko prie paciento poreikių, asmenybės);

Žinios slaugytojams yra svarbus pagrindas, kuris padeda kompetentingai atlikti savo pareigas. Žinių pagrindas sukuriamas iš slaugytojų tyrimų, teorijų plėtojimo ir sistemiško svarbių fenomenų stebėjimo bei iš tiesioginės ir netiesioginės kitų slaugytojų patirties. Jas taip pat sudaro iš pacientų ir kitų profesionalų gauta informacija, bendros visos visuomenės žinios.

Slaugytojo veikla labai įvairi, todėl ir žinios turi būti plačios ir visapusės. Tiesioginė slauga priklauso nuo situacijos ir asmenybės, ji yra atliekama įvairialypėje tikrovėje. Todėl galutinis slaugytojų rengimo tikslas yra užtikrinti, kad pacientai gautų aukšto lygio priežiūros paslaugas. Žinoma slaugos šerdį sudaro globa bei pagalba. Slaugos išraiška- priežiūra, grindžiama informavimu, tolerancija, apima pagarbą individams, jautrumą žmonių teisėms, informaciją, kuri leidžia individams rūpintis savimi ir dalyvauti priimant sprendimus. Aišku, pacientams, turintiems hipochondrinį sutrikimą reikia teises riboti, nes jie paranoiškai įsitikinę, kad nuo jų slepiama ligos diagnozė, jų kaip pacientų būklė, atrodo, kad jiems blogiausia. Slauga remiasi savo, t.y. slaugos žinios, kurios yra pagrįstos moksliniais tyrimais ir apima teorijos bei praktikos integravimą.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2383 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Slaugytojo vaidmuo su pacientais hipochondrinio sutrikimo atveju
    10 - 2 balsai (-ų)
Slaugytojo vaidmuo su pacientais hipochondrinio sutrikimo atveju. (2014 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugytojo-vaidmuo-su-pacientais-hipochondrinio-sutrikimo-atveju.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:05
×