Šlaunikaulio lūžis


Paciento gyvenimo ir ligos anamnezė. Paciento nusiskundimai ir ligos simptomai. Artimasis, tolimasis KT tikslas, uždaviniai ir jų motyvacija. KT ištyrimas. KT tyrimo duomenys ir vertinimas. Kineziterapijos procedūros aprašymas. Gydymo efektyvumo įvertinimas ir prognozė. Kineziterapiauto rekomendacijos. Informacinių šaltinių sąrašas.


Pacientė E.K. yra po dešinio šlaunikaulio pertrochanterinio lūžimo 2015.08.16 dieną griuvo gatvėje. Serga išsemine širdies liga ir pirmine arterine hipertenzija. Pacientei buvo operacija 2015.08.17 dieną dėl dešinio šlaunikaulio pertrochanterinio lūžimo, po lūžimo atlikta ostesintezė.

Nusiskundimai:skundžiasi skausmais dešinės kojos, širdies plakimais, sąnarių skausmais. Simptomai:kojos patinimas, paraudimas, judesių ribojimas.

Artimasis, tolimasis KT tikslas, uždaviniai ir jų motyvacija.

Artimieji tikslai: sąnarių mobilumo didinimas, raumenų jėgos lavinimas, kvėpavimo pratimai, kraujotakos gerinimas, trombembolinių komplikacijų profilaktika, kontraktūrų profilaktika, judesių amplitudės didinimas. Tolimieji tikslai: kontraktūrų prevencija, raumenų ir ŠKS funkcinio pajėgumo palaikymas ir didinimas, persikėlimo įgūdžių lavinimas. Uždaviniai: kojos raumenų jėgos ir ištvermės didinimas, judėjimo funkcijos atstatymas ir palaikymas, kontraktūrų profilaktika, regeneracinių procesų skatinimas, mokymas vaikščioti su pagalbinėmis priemonėmis. Motyvacija: pacientas turi pats norėti pasveikti, bei save motyvuoti vidine motyvacija t.y. norėdamas pasiekti visus tikslus pacientas nukreipias į jį savo veiksmus.

Apžiūra: pacientė pavalgo ir apsitarnauja pati, stengiasi sėdėti tiesiai, vaikštant koja pakrypusi į išorę. Apčiuopa: jaučiamas patinimas, paraudimas. Pacientės ištyrimui naudojami testai: pusiausvyros skalė (Berg), funkcinis – judėjimo testas (Keithel), raumenų funkcijos tyrimas, Haris klausimynas.

  • MS PowerPoint 45 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (554 žodžiai)
  • Universitetas
  • Auksana
  • Šlaunikaulio lūžis
    10 - 2 balsai (-ų)
Šlaunikaulio lūžis. (2016 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaunikaulio-luzis.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 19 d. 05:32
×