Slėginiai indai


Įvadas. Įmonėje eksploatuojami kompresoriai ir slėginiai indai bei jų parametrai. Įmonėje potencialiai pavojingų įrenginių nuolatinės priežiūros organizavimas. Įmonėje potencialiai pavojingų įrenginių valstybinės priežiūros organizavimas. Vandenvietes įrengimų ir vamzdynų schema.


1.

Vandens tiekimo ūkyje naudojami slėginiai indai II klasės. Jų yra 7 vnt. Šitie slėginiai indai atlieka hidroforo funkcijas. Registruojamas yra tik vienas slėginis indas, kuris įrengtas vandentiekio siurblinėje Elektrines g.3 Vilniuje. Slėginis indas įrengtas norint kompensuoti geriamojo vandens siurblių įjungimo ir išjungimo metu susidarantį staigaus slėgio kitimo reiškinį.

Įjungus geriamojo vandens siurblį slėgis atitinkamoje vandens tiekimo sistemoje greitai kyla, kol pasiekia artimą nominaliai reikšmę. Geriamojo vandens sistemoje slėgis priklauso nuo vandens pakėlimo aukščio ir vandens lygio vandentiekio bokšte.

Išjungiant siurblį, esant atidarytai siurblio spaudiminiai sklendei, dėl nepakankamai greito siurblio atbulinio vožtuvo uždarymo gaunamas į didelį aukštį pakeltos vandens masės atbulinis srautas ir to pačiu hidraulinis smūgis. Šio smūgio švelninimo veiksminga priemone yra pakankamo tūrio suslėgto oro pagalvės sudarymas.

Vandentiekio siurblinėje įrengtas slėginis indas atlieka: oro pagalvės sudarymo ir palaikymo, perteklinio vandens numetimo iš vandens tiekimo sistemos neleistino slėgio padidėjimo atveju funkcijas.

Indo darbo temperatūra nuo -20 iki +40ºC

Geriamojo vandens slėginis indas įterptas tarp geriamojo vandens siurblių išdavimo kolektoriaus ir geriamojo vandens padavimo vartotojams vamzdyno. Į išdavimo kolektorių neįeina geriamasis vanduo po visų geriamojo vandens siurblių slėginių vamzdynų su atbuliniais vožtuvais ir sklendėmis su elektrine pavara (G17 žr. Vandenvietės įrengimų ir vamzdynų schema). Po slėginio indo įrengtas impulsinis vandens skaitiklis ir uždaromoji sklendė. Slėginio indo remonto ar gedimo atveju jis gali būti atjungtas sklendėmis (G12, G14, G15, G16, G17, G21 žr. Vandenvietės įrengimų ir vamzdynų schema).

Indo slėgio kontrolei geriamojo vandens inde įrengtas elektrokontaktinis manometras. Apsaugai nuo neleistino slėgio inde padidėjimo įrengtas spyruoklinis apsauginis vožtuvas, sureguliuotas taip, kad padidėjus slėgiui inde iki 13,8 bar atsidaro apsauginis vožtuvas ir numeta perteklinį vandenį į drenažinį kanalą, o iš jo į nuotekų sistemą. Sumažėjus vandens slėgiui atitinkamos vandens sistemos inde iki 11,7 bar atbulinis vožtuvas užsidaro.

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 189 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1938 žodžiai)
  • Gediminas
  • Slėginiai indai
    10 - 7 balsai (-ų)
Slėginiai indai. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sleginiai-indai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:27
×