Šlepetės ir pirštinės verslo planas


Verslo verslo planas. Santrauka. Verslo aprašymas. Gamybinė veikla. Rinkodara. Rinka. Produktų apžvalga. Kainų strategija. Prekių pateikimas. Rėmimo būdai. Vadyba. Rizikos įvertinimas. Finansinė dalis. Savikainos prognozė. Pelno (nuostolio) prognozė. Pvm prognozė. Mokesčių prognozė. Pinigų srautų prognozė. Prognozuojamas balansas. Ekonominiai finansiniai rodikliai. Literatūra. Priedai.


UAB „Vejuga“ užsiima odinių šlepečių ir pirštinių su avikailiu gamyba. Įmonės pagrindiniai tikslai yra klientų lūkesčių patenkinimas, įsitvirtinimas rinkoje, pelno gavimas, kapitalo kaupimas verslo plėtotei.

Uždaroji akcinė bendrovė „Vejuga“ siuva šlepetes ir pirštines, naudodama tik labai aukštos kokybės medžiagas: odą ir avikailį. Įmonės gaminama produkcija, pasižymi ilgaamžiškumu, kokybe ir modernia išvaizda tinkančia tiek jaunam tiek pagyvenusiam žmogui.

UAB „Vejuga“ dirba 11 darbuotojų. Administracijoje dirba direktorius ir buhalteris. Gamyboje dirba 6 siuvėjai, 1 gamybos vadovas, 1 valytoja ir 1 kokybės kontrolierius/vadybininkas.

Įmonės akcijas pasidalinusios 3 investuotojos. Kontrolinis akcijų paketas (51% akcijų) priklauso Justinai Grižaitei, 25% - Gabrielei Bražinskaitei ir 24% - Urtei Bražinskaitei. Pradinis akcinis kapitalas sudaro 167 000 Eur, vienos akcijos nominalioji vertė – 1670 Eur.

UAB „Vejuga“ įsitikinusi, kad sėkmingi veiklos rezultatai priklauso nuo valdymo struktūros, tarnybų organizavimo, vadovų darbo stiliaus, darbuotojų kvalifikacijos ir elgesio. Darniai organizacijos veiklai būtina, kad visų lygių darbuotojai gerai žinotų savo pareigas, atliekamas funkcijas ir nuosekliai jas vykdytų. Taigi, vadovybė didžiausiu įmonės turtu laiko darbuotojus. Vadovai stengsis palaikyti darnią aplinkos atmosferą, kad darbuotojai jaustų paramą bei palaikymą, o komandinio darbo našumas būtų aukščiausiame lygyje.

Įmonė „Vejuga“ pasirinko linijinę valdymo struktūrą, kurioje yra minimalus valdymo pakopų skaičius, aiškiai išreikštas pavaldumas. Linijinė struktūra reikalauja iš kiekvieno vadovo plataus žinių spektro. Renkantis valdymo struktūrą, siekiama aprėpti visas veiklos sritis ir visas funkcijas kuo mažesnėmis sąnaudomis. Dabartinė valdymo struktūra kaip tik atitinka šiuos reikalavimus ir privalumus: galimybė kvalifikuotai spręsti valdymo problemas; griežtas vienvaldiškumo principų taikymas, ir kartu patarimų bei rekomendacijų galimybė; greitesnis reagavimas į rinkos pasikeitimus.

Bendrovės direktorė yra Auksė Vasiliauskaitė, ekonomikos specialistė, pasižyminti itin gerais vadovavimo ir strategavimo įgūdžiais, ilgus metus dirbusi vadovaujantį ir komercinį darbą. Auksė Vasiliauskaitė yra įmonės savininkių pasamdyta perspektyvi ir lanksti darbuotoja. Direktorė planuoja, organizuoja ir diegia perspektyvias priemones bendrovės rekonstrukcijai ir vystymuisi, dalyvauja oficialiuose susitikimuose, konferencijose, analizuoja įmonės finansinius rodiklius, priima atsakingus sprendimus.

UAB “Vejuga” gamybai skiria nemažai lėšų: šlepečių tiesioginės gamybos išlaidos per metus sudaro 90164,61 Eur; pirštinių gamybai – 148026,2 Eur, taigi iš viso per metus tiesioginės gamybos išlaidos sudaro 238190,8 Eur. Netiesioginės metų gamybos išlaidos iš viso sudaro 29531,41 Eur. Per veiklos metus įmonė pagamina 12456 poras šlepečių ir 18738 poras pirštinių. Šlepečių poros kaina yra 13,04, pirštinių – 13,97 Eur. Įmonės grynasis pelnas visais mėnesiais daugiau mažiau pastovus, per metus įmonė sukaupė 72238,36 Eur grynojo pelno.

Per pastaruosius praėjusius trejus metus Lietuvoje pramonės srityje daugelis ekonominės veiklos rūšies rodiklių kito, įskaitant odos ir jos dirbinių gamybą. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento pateiktais duomenimis, pramonės produkcija Lietuvoje 2013-ųjų metų sausio- kovo mėnesiais, palyginus su 2012-ųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, didėjo 6,3 proc. O vien per 2013-ųjų metų kovo mėnesį odos ir jos dirbinių gamyba padidėjo 37,8 proc. Tačiau pramonės produkcijos didėjimas netruko ilgai ir jau 2014-ųjų metų rugpjūčio mėnesį sulyginus su ankstesniųjų metų rugpjūčio mėnesiu, sumažėjo 4,9 proc. ir tai buvo vienas iš prasčiausių rodiklių Europos Sąjungoje (toliau ES). Remiantis Lietuvos Statistikos departamento naujaisiais pateiktais duomenimis, pramonės produkcija 2015-ųjų metų vasario mėnesį sulyginus su tų pačių metų sausio mėnesiu, atsigavo ir padidėjo 5,9 proc. UAB „Vejuga“ šiuo metu savo produkcija prekiauja tik Vilniaus mieste, tačiau ateityje yra numatyta plėsti veiklą ne tik kituose Lietuvos miestuose, bet ir Baltijos šalyse. Įmonė siekdama šių tikslų, plės savo gamybines patalpas ir įsigys daugiau reikiamo ilgalaikio turto (universalių siuvimo ir sukirpimo mašinų bei gumos pjaustymo įrangos). Taip pat planuojama neapsiriboti vien šlepečių ir kumštinių pirštinių gamyba. Stebint rinkodaros pokyčius ir atsižvelgiant į klientų poreikius, bus didinamas prekių asortimentas. Tokiu atveju bus sukuriamos naujos darbo vietos įmonėje.

UAB „Vejuga“ pradedama veiklą, pasirašys vienerių metų sutartį su tarpininkais-parduotuvėmis „Deichmann“, „Žygio batai“, „Danija“ ir iš anksto numatys prognozuojamą gamybos apimtį, taip užsitikrindama nuolatinius klientus. Pirmaisiais įmonės gyvavimo metais numatoma nepatirti nuostolio ir uždirbti nedidelį pelną, reikalingą tolimesnei įmonės plėtotei. Per ateinančius penkerius metus, tikimasi pratęsti sutartis su tarpininkais ir praplėsti prekiaujamos produkcijos pardavimo vietas, kituose Lietuvos miestuose, esančiose tarpininkų filialuose.

 • Verslas Verslo planai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Auksė
 • 52 puslapiai (9925 žodžiai)
 • Kolegija
 • Verslo verslo planai
 • Microsoft Word 264 KB
 • Šlepetės ir pirštinės verslo planas
  10 - 6 balsai (-ų)
Šlepetės ir pirštinės verslo planas. (2015 m. Spalio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/slepetes-ir-pirstines-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:50