Slėptuvių patalpos ir vidaus įranga. Potvyniai


Individuali sleptuve. Potvyniai referatas. Potvyniai isvados. Gyventoju veiksmai potvynio metu referatas. Potvynis referatai. Referatas potvynis. Išvados potvynis. Slėptuves potvynio metu. Iranga sleptuvems. Sleptuves nuo povojaus.

Įvadas. Slėptuvių patalpos ir vidaus įranga. Potvyniai. Išvados. Literatūros sąrašas. Darbo tikslas – įvertinti civilinės krašto apsaugos funkciją, apimančią valstybės institucijų, viso šalies ūkio bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius. Darbo uždaviniai. Susipažinti su ekstremaliomis situacijomis. Žinoti radioaktyvios, biologinės ir cheminės taršos povojų žmogui. Gebėti naudotis asmeninėmis bei kolektyvinėmis apsaugos priemonėmis, taršos matavimo prietaisais. Aprašyti slėptuvių patalpas ir vidaus įrangą. Aprašyti potvynio pavojų.

Nelaimės bei jų padariniai - labai skirtingi. Įvykus didelei nelaimei, gali susidaryti ekstremali situacija. Tai padėtis, kai dėl ginkluotų konfliktų, technogeninių procesų ar gamtos reiškinių kyla didelė grėsmė žmonių sveikatai, gyvybei, sutrikdoma ekonominė veikla arba ištinka ekologinė nelaimė. Tuomet reikalingos specialios priemonės ir veiksmai gyventojams, materialinėms bei kultūrinėms vertybėms apskilus nelaimei, kuri sąlygoja staigų, bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai, lemia sužalojimus, žūtis, žmonėms tenka saugotis. Todėl yra reikalingos žmonių apsaugos priemonės tose vietovėse, kur jie gyvena arba dirba. Tokiais atvejais turi būti įrengtos slėptuvės.

Darbo tikslas – įvertinti civilinės krašto apsaugos funkciją, apimančią valstybės institucijų, viso šalies ūkio beįvykus nelaimėms ar susidarius kitokioms ekstremalioms situacijoms, žmonėms tenka saugotis. Paprasčiausia būtų pabėgti ar išsikelti iš nelaimės vietos, tik ne visuomet galime taip padaryti. Kartais nespėjama, dažnai nenorima palikti savo turto, dalis įmonių turi dirbti ir nelaimės meto sąlygomis. Visą šalį apėmusios suirutės metu išvykti nebūtų kur. Reikalingos žmonių apsaugos priemonės tose vietose, kur jie gyvena ar dirba. Jos būna arba kolektyvinės, arba individualios.

Slėptuvės – tai sudėtingas inžinerinis techninis automatinis įrenginys, kurio tikslas – slopinti ypatingų aplinkybių sukeltų ar joms atsiradusių pavojingų poveikių įtaka žmolaikinos slėptuvės. Jų gali prireikti kilus karo ar kitokiam pavojui, trūkstant vietos nuolatinėse slėptuvėse. Jos įrengiamos pastatų rūsiuose, apatiniuose aukštuose, automobilių saugyklose ar daržovių sandėliuose ir kitur. Apkase, griovyje ar žeminėje, toliau nuo pastatų įrengtos priedangos žmonėms slėptis irgi laikomos laikinomis slėptuvėmis.

Kiekvienoje vietovėje pavojingų poveikių derinys būna skirtingas, todėl ir slėptuvėms reikalingos įvairios apsauginės savybės. Slėptuvės, atsižvelgiant į tai, nuo kokių pavojingų poveikių jos apsaugonuo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio slėptuvės (sj) statomos teritorijose, kuriose prognozuojamas tik vienas pavojingas poveikis - jonizuojanti spinduliuotė.

Jonizuojančioji spinduliuotė – tai spinduliuotė, kuriai veikiant biologinėje aplinkoje susidaro skirtingų krūvių jonai.

Jonizuojančiosios spinduliuotės ir cheminių medžiagų poveikio tipo slėptuvės (sjch) reikalingos apsaugoti žmones nuo jonizuojančiosios spinduliuotės ir nuodingųjų cheminių medžiagų poveikio.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2053 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darius
  • Slėptuvių patalpos ir vidaus įranga. Potvyniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Slėptuvių patalpos ir vidaus įranga. Potvyniai. (2011 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/sleptuviu-patalpos-ir-vidaus-iranga-potvyniai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 21:03
×