Šlifavimo įrankiai (2)


Šlifavimo įrankiai. Abrazyvinės medžiagos ir jų žymėjimas. Šlifavimo juostų pagrindas. Festool šlifavimo įrankiai. Festool abrazyviniai diskai. Literatūros sąrašas.

Šlifavimo audeklo pagrindui naudojama sarža - specialus stiprus medvilninis audinys. Ji būna įvai¬raus svorio (lengva, vidutinė, sunki - taigi, ir atitinkamo stiprumo), įvairiai dažyta, įvairaus lankstumo. Šlifavimo audeklų gamybai naudojami tokios pat abrazyvinės medžiagos, kaip ir šlifavimo popie¬riui ar diskams atsižvelgiant į juostos paskirtį. Grūdelių priklijavimui prie šlifavimo audeklo juostos pagrindo naudojami gliutininiai, sintetiniai ir kombinuoti klijai. Kaip ir šlifavimo popierius, šios šlifavimo juostos būna trijų patvarumo klasių: A, B ir C.

Audeklinių šlifavimo juostų, žymėjimui suprasti būtina turėti originalų ka¬talogą ar gamintojo standartus, nes įvairių firmų žymėjimai šiek tiek skiriasi. Šlifavimui su aušinimu gaminamos specialios audeklinės juostos. Profiliniam šlifavimui audeklinės juostos žymiai geriau tinka nei popierinės juostos. Rišančioji medžiaga turi gerai surišti abrazyvinius grūdelius su pagrindu ir būti užtektinai elas¬tinga.

Šlifavimo juostos gaminamos su karbamidiniais ir fenoliniais klijais. Geriausi klijai yra sintetinių dervų pagrindu. Šlifavimo juostos, pagamintos su sintetinėmis rišan¬čiosiomis medžiagomis yra atsparios vandeniui, gali dirbti esant didelėms apkrovoms. Jei gaminant juostą grūdeliai užpilami ir tvirtinami mechaniniu būdu, jų orientacija yra bet kokia (ne pati geriausia medienos šlifa¬vimui). Tačiau užpilant grūdelius elektrostatiniame lauke, lauko jėgos poliarizuoja grūdelius jų didžiausio mat¬mens, kaip ašies, atžvilgiu statmenai juostos pagrindui. Taip orientuoti grūdeliai turi didesnes pjovimo galimybes. Norint sustiprinti grūdelių laikymosi patvarumą, ant juostos pagrindo dar yra užliejamas apsaugi¬nis sluoksnis, jis padidina grūdelių orientacijos stabilumą.

Gaminamos ir antistatinės juostos su sluoksniu, apsaugančiu nuo per didelio įsielektrinusių šlifavimo dulkių prilipimo. Šlifavimo juosta parenkama priklausomai nuo apdirbamos medžiagos ir šlifavimo proceso. Medienos apdirbime plačiausiai naudojamos elektrokorundo grūdelius turintys šlifavimo popieriai ir audiniai, kurie tinka me¬dienos ir jos gaminių rupiam ir glotniam šlifavimui.

Apdailos dangų drėgnam šlifavimui reikalingos vandeniui atsparios juostos. Plačiajuostėse šlifavimo staklėse plačiomis šlifavimo popieriaus ar audimo juostomis šlifuojamos faneruotos detalės ir masyvi mediena. Renkantis šlifavimo popierių ar audi¬nį reikia atminti, kad šlifavimo audinys stipresnis už popierių - rečiau trūksta.

  • Technologijos Referatas
  • Microsoft Word 894 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (1938 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edgar
  • Šlifavimo įrankiai (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Šlifavimo įrankiai (2). (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/slifavimo-irankiai-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:07
×