Šlifavimo staklės. Bakalauro darbas.


Apvaliojo šlifavimo staklės. Cilindrines slifavimo stakles. Slifavimas referatas. Medienos šlifavimo stakliu konstrukcija. Šlifavimo staklių taisykles. Slifavimo stakles spera. Medienos slifavimas taisykles. Stakliu taisykles. Placiajuostes slifavimo stakles. Metalo slifavimo stakles.

Turinys. Įvadas. Analogiškų konstrukcijų analizė. Priimtų sprendimų pagrindimas. Konstrukcijos sukūrimui reikalingi skaičiavimai ir konstrukcijos aprašymas. Riedėjimo kreipiančiųjų medžiaga. Riedėjimo kreipiančiųjų atsparumas, standumas ir patvarumas. Technologinio proceso skaičiavimai. Tekinimo pjovimo režimai. Gręžimo pjovimo rėžimai. Laiko normų skaičiavimas. Saugos reikalavimai dirbant apvaliojo šlifavimo staklėmis. Ekonominė dalis. Kintamų išlaidų skaičiavimas. Pastovių išlaidų skaičiavimas. Savikainos skaičiavimas. Pardavimo kainos skaičiavimas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Šlifavimo staklės šiuolaikinėje mašinų gamyboje užima labai svarbią vietą tarp kitų staklių. Jomis daugeliu atvejų detalės apdirbamos glotniai ir išbaigiamos, o atskirais atvejais jos naudojamos ir paruošiamajam detalių apdirbimui, pavyzdžiui, liejiniams valyti, metalui pjaustyti, ir kt. Būdinga šlifavimo staklių savybė yra ta, kad jomis galima apdirbti grūdintus ir labai kietus paviršius, kurių negalima apdirbti kitais pjovimo įrankiais.

Pagal apdirbimo rūšį šlifavimo staklės gali būti apvaliojo, besentrinio, vidinio, išilginio ir fasoninio šlifavimo. Prie jų priskiriamos galandinimo staklės.

Aš modernizuoju apvalaus šlifavimo universalias aukšti tikslumo stakles ЗУIOMAФIO.jų tikslumo klasė A

Riedėjimo kreipiančiosios labia plačiai naudojamos, ypač precizinėse metalo pjovimo staklėse.pagrindinė jų savybė yra maža, nuo judėjimo greičio praktiškai nepriklausanti trintis. Dėl mažos trinties riedėjimo kreipiančiosios labia jautrios, gali lsbsi lėtai ir tolygiai (be šuolių) judėti, labia ilgai nepraranda savo tikslumo. Joms išjudinti pakanka mažos jėgos, jos mažai įšyla ir pagaliau jas paprasta tepti.

Riedėjimo kreipiančiosios, kaip ir slydimo būna atviros (be pradinės įvaržos) ir uždaros (su pradine įvarža). Dar būna kreipiančiųjų su pradine įvarža tik viena – horizontalia kryptimi.

Atviros riedėjimo kreipiančiosios naudojamos sunkioms judančioms dalims, kai svorio jėgų momentas ne mažiau kaip šešis kartus didesni suž vertimo momentą:

Atviras kreipiančiąsias reikia daryrti kuo ilgesnes. Jos gali būti ne tokios tikslios kaip uždarosios, todėl lengviau pagaminamos ir lengvesnės.

Iš atvirų riedėjimo kreipiančiųjų dažniausiai naudojama ritininių trikampių ir plokščiųjų kreipiančiųjų poros. Jos standžios, lengvai pagaminamos ir pigios. Kreipiančiųjų prigulimą galima patikrinti užtepus dažų ant pačių kreipiančiųjų. Šių kreipiančiųjų trūkumas tas, kad trikampės kreipiančiosios (kurios viršūnės kampas 90o) ritinėlių skersmuo turi būti 1,414 karto mažesnis už plokščios kreipiančiosios ritinėlio skersmenį.

Kai didelė šoninė apkrova, naudojamos stačiakampės kreipiančiosios. Jos standesnės už trikampes ir nesunkiai pagaminamos, bet užima daugiau vietos. Šios kreipiančiosios įveržtos įveržtos horizontalioje plokštumoje. Jomis pačiomis galima patikrinti kreipiančiųjų paviršių prigulimą.

Atviras rutulines kreipiančiąsias galima naudoti tik tada,kai apkrova maža.

Kreipiančiųjų tiesumo tolerancija turi būti iki 8...10 μm.

Normalaus ar padidinto tikslumo staklių vienos kreipiančiosios riedėjimo elementų skersmenų skirtumas turi būti ne didesnis kaip 2 μm; didelio, labai didelio ir ypatingai didelio tikslumo staklių – 1 μm.

Tam kad dirbtų visas ritinėlio ilgis, jo kūgiškumas turi būti iki 0,5...1,0 μm.

  • Microsoft Word 80 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (3921 žodžiai)
  • Universitetas
  • Faustas
  • Šlifavimo staklės. Bakalauro darbas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šlifavimo staklės. Bakalauro darbas.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/slifavimo-stakles-bakalauro-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:11
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo