Slovakija


Slovakijos skaidres. Slovakija referatas. Slovakijos veliavos reiksme.

Slovakijos herbas. Demografija. Slovakijos sostinė – bratislava. Bratislavos pilis. Kultūra. Ekonomika. Istorija. Klimatas. Geografinė padėtis. Valgiai. Kalnai: aukštieji tatrai. Kalnai: žemieji tatrai. Vidaus vandenys. Augalija. Gyvūnija. Slovakijos vėliava.

Dvigubas kryžius slovakijos herbe kilęs iš bizantijos imperijos. Ten šis simbolis masiškai pasirodo ix a. Jei paprastos krikščioniško kryžiaus simbolika yra gana vienareikšmiška, dvigubo kryžiaus reikšmė aiškinama labai įvairiai. Pagal vieną iš aiškinimų jame vaizduojamas vienas horizontalus skersinis, simbolizuoja pasaulietinę, o antras - bažnytinę bizantijos imperatoriaus valdžią. Pagal kitą aiškinimą dvigubas kryžius susideda iš dviejų kryžių, kurių vienas simbolizuoja kristaus mirtį, o antras - prisikėlimą. Bizantijos imperijoje dvigubas kryžius naudotas ne tik kaip religinis, bet ir kaip politinis simbolis, kurį naudojo valdininkai ir misionieriai.

į dabartinės slovakijos teritoriją šis simbolis pateko vėliausiai kartu su kirilo ir metodijaus misija jau ix a. Dvigubas kryžius taip pat pateko ir į vengrijos herbą. Migracijos indeksas: (per metus imigravusių į šalį ir emigravusių iš šalies žmonių skirtumas): 0,3 mbratislava – slovakijos sostinė ir didžiausias miestas, šalies pramoninis, kultūrinis ir mokslinis centras. Bratislava išsidėsčiusi prie dunojaus upės, šalia slovakijos sienos su austrija ir vengrija, netoli nuo čekijos. Miestas yra tik 60 km ( 60-100 min traukiniu ) nuo vienos. Upių uostas prie dunojaus, tarptautinis oro uostas.

Išvystyta mašinų, chemijos, tekstilės, siuvimo, poligrafijos, maisto pramonė. Yra slovakijos mokslų akademija, universitetas (vengrų įkurtas 1467 m. , slovakų atkurtas 1919 m. ), nacionalinis muziejus (nuobratislavos pilis yra centrinė slovakijos sostinės bratislavos pilis. Ji yra pietinėje mažųjų karpatų dalyje, ant kairiojo dunojaus kranto uolų, buvusioje europos prekybinių kelių susikirtimo vietoje.

Pilies kalnas buvo apgyvendintas jau akmens amžiuje. Pirmieji žinomi gyventojai buvo keltai, vėliau romėnai ir slavai.

Pilis pirmą kartą paminėta, remiantis skirtingais šaltiniais, 805 m. Arba 907 m. , kai daugelyje šaltinių minimi trys bratislavos mūšiai, kurie nulėmė didžiosios moravijos žlugimą. Iš tų laikų rytinėje kalno dalyje yra išlikusi trijų navų akmeninė bazilika.  viduramžiais pilis ir apylinkės atiteko vengrijai.

X a. Čia kaldintos monetos su užrašu preslavva civitas. Xi-xii a. Čia atsirado ankstyvojo  romaninio stiliaus akmeniniai rūmai. Dabartinį keturkampį pavidalą pilis įgavo xv a. , kai buvo iš esmės perstatyti ir įtvirtinimai, daugiausia siekiant apsisaugoti nuo husitų antpuolių. Per vėlesnius amžius pilis ne kartą perstatyta, sugriauta ir vėl atstatyta. Xvi a.

  • Microsoft Word 1219 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (1915 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ivute
  • Slovakija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Slovakija. (2011 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/slovakija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 22:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo