Slovakijos fiskalinės politikos analizė


Šalies fiskalinės politikos tikslai per paskutinius kelerius metus. Šalies mokestinių pajamų ir BVP santykis , aktualūs pokyčiai ir priežastys. Šalies biudžeto struktūrinė ir dinaminė pajamų analizė per paskutinius 3 metus 2014 Pajamų , sveikatos mokesčiai. Grynosios socialinė įmokos. Šalies biudžeto struktūrinė ir dinaminė išlaidų analizė per paskutinius 3 metus. Iš viso 6 738 124 6 961 394 6 Svarbiausių pasikeitimų susisteminimas ir priežasčių identifikavimas.


Ekonomikos mokslo srityje fiskalinė politika yra aktuali ir vis daugiau nagrinėjama. Fiskalinė politika ir jos taikymas sparčiai plinta pažengusiose šalyse. Ieškoma vis naujesnių ir labiau pažengusių būdų, kaip kuo efektyviau ir sumaniau pritaikyti fiskalinės politikos priemones šalyse valdant šalies valdžios išlaidas ar mokesčių naštą visuomenei Nuo 2017 m. Slovakijos ekonomika yra ekspansinio ciklo fazėje, tačiau be didelių perkaitimų ir be didesnio pavojaus tvarumui vidutinės trukmės laikotarpiu. Kadangi, Slovakijai įstojus į Europos Sąjungą, jos biudžetas buvo konsoliduotas su ES biudžetu ir tai reiškia, jog pinigų srautai susiliejo, Slovakija gavo galimybę tikėtis Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos. Dėl to valdžia įsipareigojo pradėti atsakingai formuoti šalies fiskalinę politiką. Pagrindinis valstybės prioritetas tapo veiksmingas ir pagrįstas lėšų valdymas ir panaudojimas, kuris atitiktų visus esančius priemonių taikymo nuostatus ir taisykles, nepakenkdamas Slovakijos ekonominiai ir socialinei padėčiai.

Šiame rašto darbe bus aptarta Slovakijos fiskalinės politikos tikslai per kelerius metus, taip pat šalies mokestinių pajamų ir BVP santykis, aktualūs pokyčiai ir priežastys. Atlikta šalies biudžeto struktūrinė ir dinaminė pajamų analizė per paskutinius 3 metus. Atlikus šias analizes bus susisteminama svarbiausi pasikeitimai ir identifikuojamos priežastys ir galiausiai bus aptartas svarbiausių pasikeitimų poveikis Slovakijos valstybės skolai ir ekonomikos augimui.

Nepaisant nuolatinio ekonomikos augimo, Slovakijos ekonominės politikos reitingas yra palyginti žemas.

Šalies ekonominio augimo tempai buvo pastovūs ir tvirti, o 2018 m. Pasiekė daugiau kaip 4%. Šią tendenciją daugiausia lėmė namų ūkių išlaidų augimas, tvirtas darbo rinkos atsigavimas ir eksporto augimas. Nauji auto gamybos susitarimai yra teigiami, tačiau padidino šalies priklausomybę nuo šio vieno sektoriaus.

Nedarbo lygis stabiliai krito ir peržengė 7% ribą 2018 m. Ilgalaikio nedarbo lygis yra aukštas, o romų, jaunimo, moterų su vaikais ir žemos kvalifikacijos asmenų dalyvavimo darbo rinkoje lygis yra žemas. Darbo jėgos mobilumas taip pat yra mažas, dėl to atsiranda geografiniai nedarbo lygio skirtumai. Atsirado kvalifikuotos darbo jėgos pramonės pramonėje trūkumas.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1716 žodžiai)
  • Universitetas
  • Miglė
  • Slovakijos fiskalinės politikos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Slovakijos fiskalinės politikos analizė. (2020 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/slovakijos-fiskalines-politikos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 18:55
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo