Šlyties modulio matavimas sukamųjų svyravimų metodu laboratorinis darbas


Šlyties modulio matavimas sukamųjų svyravimų metodu. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo priemonės. Darbo rezultatai.


4. a – proporcingumo riba, b – tamprumo riba, be- plastinė deformacija, f - atsparumo riba.

5. Papildomai uždedame keturis didesniuosius cilindrėlius, kad galėtume apskaičiuoti I1 ir eliminuoti I0, kurį apskaičiuoti yra sunku. Eliminavus I0, galima apskaičiuoti šlyties modulį.

Darbo priemonės:1. Mikrometras- naudojamas norint išmatuoti vielos skersmenį ir iš gauto rezultato surasti vielos spindulį r(m).2. Liniuotė- naudojama norint išmatuoti vielos ilgį L(m).3. Sekundometras- naudojamas norint sužinoti 10-20 pilnų svyravimų laiką.4. 4 mažesni ir 4 didesni cilindrėliai- naudojami norint pakeisti svyravimų laiką ir periodą.5. Slankmatis- naudojamas norint išmatuoti didesniojo cilindrėlio skersmenį ir iš gautų rezultatų surasti cilindrėlio skersmenį R.6. Kryžiskas skersinėlis.

Gavome, kad duotos vielos šlyties modulis G=4,54∙1010 N/

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (273 žodžiai)
  • Linas
  • Šlyties modulio matavimas sukamųjų svyravimų metodu laboratorinis darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Šlyties modulio matavimas sukamųjų svyravimų metodu laboratorinis darbas. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/slyties-modulio-matavimas-sukamuju-svyravimu-metodu-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:37
×