Smart Distributed System (SDS)


Paskirstymo sistemų apibrėžimas. SDS taikymas ir naudojimas. Paskirstytų sistemų privalumai ir trūkumai. Centralizuotų ir paskirstytų sistemų skirtumai. Paskirstytų sistemų topologijos. Išvados. Literatūra.


SDS(Smart Distributed System) - tai pramoninių tinklų protokolas, kuris naudojamas realaus laiko paskirstyto valdymo sistemose, leidžiantis mikrovaldikliams tarpusavyje komunikuoti nenaudojant pagrindinio kompiuterio.

SDS išsivystė iš CAN (Controller arrea network) magistralės. Ir gali atlikti jutimo kontrolės analizės ir panašias funkcijas ir atsižvelgus į tai atlikti sprendimus, valdyti procesus.

visuotinas tinklas (kitaip vadinamas žiniatinkliu) – informacijos ir resursų pasidalinimui, klasteriai ir darbinių stočių tinklai – didelių resursų reikalaujantiems skaičiavimams, paskirstytos gamybinės sistemos – automatizuotos gamyklinės ar surinkimo linijos, tinklas biuro kompiuterių – informacinės sistemos pusiau-automatiniam užsakymo priėmimui ir vykdymui, GRID paskirstytų skaičiavimų sistemos, elektroninis paštas, srities vardų struktūros (angl. DNS) paslauga.

Kad sistema patikimai veiktų ji turi gebėti atsistatyti po komponentų gedimų neatlikdama jokių neteisingų veiksmų, mokėti atkurti operacijas, leisdama tęsti paslaugų tiekimą net jei dalis komponentų yra sugedę, nebeveikiantys komponentai turi save perkrauti ir vėl įsijungti į bendrą sistemos darbą, kai gedimo priežastis būna ištaisyta. Sistema turi koordinuoti daugybės komponentų veiksmus lygiagrečių skaičiavimų ar gedimų atveju. Tai tam tikra paskirstytos sistemos savybė, dėl kurios ji elgiasi panašiai kaip nepaskirstyta sistema. Ji turi dirbti teisingai ir tuomet, jei dalis sistemos yra išplėsta. Galimybė greitai pateikti reikiamą atsaką tuomet, kai to pareikalaujama. Sistema turi autentifikuoti priėjimą prie duomenų ir paslaugų.

Atskiri komponentai paskirstyto valdymo sistemoje gali daryti sprendimus atskirai. Dėl to reakcija gali būti žymiai greitesnė. Kadangi gali būti autonominė atskiro prietaiso reakcija, ji bus įvykdyta net ir esant trikdžiams tinkle. Tokios sistemos daug patikimesnės, mažesnės instaliacijos kainos ir geresnės išplėtimo galimybės, galime nesunkiai papildyti sistema atskirais komponentais.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 497 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1612 žodžiai)
  • Benas
  • Smart Distributed System (SDS)
    10 - 3 balsai (-ų)
Smart Distributed System (SDS). (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/smart-distributed-system-sds.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:01
×