Smogas


Kas yra smogas? Smogo susidarymo priežastys. Smogo pasekmės. Kaip išvengti smogo? Literatūra.

Antrojoje XXa. pusėje teršimo židinių tiek padaugėjo, kad iš kosminių palydovų darytose nuotraukose galima buvo matyti susijungusius, dešimtis ir šimtus tūkstančių km2 plotus dengiančius teršalų debesis. Vakarų Europa, JAV vakarinės ir rytinės pakrantės miestai, Japonija buvo pradėję dusti nuo teršimo. Ne geresnė padėtis vyravo ir Pietų Amerikos bei Azijos valstybėse, Mechike gydytojai netgi draudė sportuoti gryname ore.

Atmosferos tarša – globalinė ir skubiausiai spręstina gamtosaugos problema. Atmosfera neturi valstybinių sienų, kaip ir valstybės neturi savo oro. Todėl švaraus oro išsaugojimas reikalauja tarptatautinio bendradarbiavimo. Keletas tokio bendradarbiavimo pavyzdžių:

1988 m. 26 šalys pasirašė susitarimą, pagal kurį 1993m. jos privalo išleisti į atmosferą ne daugiau azoto oksidų, negu sutarties pasirašymo dieną. Be to, 12 šalių iki 1998 m. pasižadėjo sumažinti išmetamų azoto oksidų kiekį vienu trečdaliu.

1992m. įvyko jungtinių tautų konferencija Rio de Žaneire, kur buvo priimta bendroji klimato kaitos konvencija.

1994m. birželį Norvegijoje pasirašytas susitarimas dėl sieros išmetimų apribojimo. Susitarimas pagrįstas tokiu išmetimų dydžiu, kuris būtų nepavojingas gamtai, t.y. pasiekti, kad išmetamos sieros kiekis, viršijantis nepavojingas aplinkai ribas, iki 2000m. sumažėtų 60%.

Technologines; tai kenksmingų medžiagų pakeitimas nekenksmingomis arba mažiau kenksmingomis, žaliavų išankstinis išvalymas nuo priemaišų, degimo procesų modernizavimas, filtravimas ir kt.

Planavimo priemonės; tai miestų teritorijų zonavimas, apsauginių zonų įkūrimas, miestų ir gyvenviečių apželdinimas ir kt.

Sanitarinės – techninės; tai įvairūs filtrai, dulkių gaudytuvai, drėgno valymo įrenginiai ir kt.

Įstatyminės; pirmiausia nustatomos atmosferos ore didžiausios leistinos teršalų koncentracijos, kurių negalima viršyti, reikalavimai žaliavoms, higienos taisyklės įmonėse, kitose patalpose ar vietovėse.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1534 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artūras
  • Smogas
    10 - 4 balsai (-ų)
Smogas. (2013 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/smogas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:01
×