SMS Tekstinių pranešimų protokolai


Gsm pranešimu centru nr. Neimanoma issiusti tekstinio pranesimo. Sms zinuciu protokolavimas. Tekstinis pranešimas: neįmanoma išsiūsti tekstinio pranešimo. Referatai apie sms zinutes. Gmsc arba. Trumpuju zinuciu paslaugos referatai. Zinuciu siuntimo centro duomenys. Sms gsm tinklas literatūra.

Įvadas. Tinklo architektūra. Tinklo elementų funkciniai reikalavimai. Trumpųjų žinučių paslaugos elementai. Protokolai ir protokolų architektūra. Žinutės siuntimo procesas ir atsirandančios klaidos sm mt atveju. Žinutės siuntimo procesas ir atsirandančios klaidos sm mo atveju. Sms žinutės transliacijos lygmuo. Map (mobile application part) paslaugos. Radijo ryšio lygmuo. Literatūra.

Taškas – taškas trumpųjų žinučių paslauga (sms) leidžia siųsti riboto dydžio sms žinutes iš ir į mobiliuosius gsm telefonus (ms). Teikiant sms paslaugas yra naudojamas trumpųjų žinučių paslaugos centras (sc), kuris veikia kaip sms pranešimų talpinimo ir perdavimo centras. Be to gsm tinklas (plmn) turi palaikyti sms pranešimų perdavimą tarp sc ir mobiliųjų aparatų. Išsiuntimo (sm mo). Žinutės yra perduodamos iš ms į sc, ir iš karto po to yra perduodamas patvirtinantis pranešimas (ataskaita) apie sėkmingą arba nesėkmingą pranešimo pristatymą. Jei pristatymas – nesėkmingas, tada pranešimas saugomas sc atmintyje tam tikrą laiko tarpą ir vėliau vėl bandomas perduoti.

Priėmimo (sm mt). Žinutės yra perduodamos iš sc į ms. Sig aktyvus ms turi turėti galimybę bet kuriuo laiko momentu priimti sms žinutės duomenų bloką tpdu (žinutės tipas - sms–deliver) nepriklausomai ar tuo metu yra perduodami duomenys, kalba ar ms yra laisva. Atsakomoji žinutė siunčiama į sc patvirtindama, kad ms priėmė sms žinutę, arba informuodama sc, kad buvo neįmanoma pristatyti sms žinutės tpdu į ms. Su atsakomąja žinute taip pat nurodoma nepristatymo priežastis.

Aktyvus ms taip pat turi turėti galimybę bet kuriuo laiko metu išsiųsti sms žinutės tpdu (sms – submit), nepriklausomai nuo to ar tuo metu yra perduodami duomenys arba kalba ar telefonas yra laisvas. Į ms visada siunčiama atsakomoji žinutė, patvirtinanti, kad sc priėmė sms žinutę, arba ms informuojamas, kad buvo neįmanoma pristatyti sms žinutės sc (pranešimų centras). Atsakingas už sms žinučių siuntimą gsm tinklu, jų saugojimą, ataskaitų siuntimą ir tt. Vienas pranešimų centras gali būti prijungtas prie keleto gsm tinklų (plmn), o taip pat gali būti prijungtas prie keleto komutavimo centrų (sms gmsc arba sms-iwmsc), esančių viename gsm tinkle. Pranešimų centro adresas nustatomas pagal e. 164 tinklo numeracijos planą. Tarp gsm tinklo ir pranešimų centro gali egzistuoti tarpinis tinklas. Šiuo atveju gsm tinklas turi atskirai prisijungti prie pranešimų centro naudodamas jo adresą tarpiniame tinkle. Gsm standartuose žemiau perdavimo lygmens nėra apibrėžtas joks protokolas tarp pranešimų ir komutavimo centrų ir pasirinktinai nustatomas pačių operatorių.

Sms-gmsc (gateway msc for short message service) arba sms-iwmsc (interworking msc for short message service). Sms-gmsc/sms-iwmsc tai sąsajos tarp mobilaus tinklo ir tinklo, kuris teikia prieigą prie sc, ir naudojamos sms žinutėms nusiųsti į/iš ms.

Msc (mobile switching center) arba sgsn (serving gprs support node).

  • Microsoft Word 399 KB
  • 2010 m.
  • 51 puslapis (10797 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baltazaras
  • SMS Tekstinių pranešimų protokolai
    10 - 3 balsai (-ų)
SMS Tekstinių pranešimų protokolai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sms-tekstiniu-pranesimu-protokolai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 10:11
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo