Sms žinutės rašinys


Sms žinutės rašinys.


Gyvendami XXI amžiuje džiaugiamės modernėjančiomis ir vis labiau populiarėjančiomis moderniosiomis technologijomis, kurios vis labiau skverbiasi į mūsų kasdienį gyvenimą. Ypatingai žmones džiugina jų teikiamas komfortas, kai tuo metu apie jų daromą žalą neretai net nesusimąstome... Šiandien labai aktuali tema - trumposios žinutės, kurių rašymas yra viena populiariausių tarpusavio bendravimo formų ypač tarp jaunimo. Kad ir kaip bebūtų gaila, pasak kalbininkų, trumpųjų žinučių rašymas kenkia jaunosios kartos raštingumui... Tačiau kaip yra iš tiesų? Trumposios žinutės kenkia vaikų/paauglių raštingumui, ar ne?Nuomonių galime išgirsti daug ir įvairių.

Kalbėdami apie tam tikrą dalyką girdėsime ne tik vieną ir tą pačią nuomonę. Juk sakoma, lazda visuomet turi du galus, todėl ir teigdami vieną nuomonę galime sulaukti prieštaravimų. Žinomas britų kalbininkas Davidas Crystalas 2008-aisiais išleido knygą „Texting. The Great Debate“ – „Žinutinimas. Didieji debatai“, kurioje telefono žinučių rašymo žargonizuotu stiliumi nevadina katastrofa. Priešingai, jis įžvelgia tokioje rašysenoje savotiško žaismingumo, kuris apskritai būdingas žargonui. Crystalo manymu, vaikai greičiau įgunda ieškoti savo mintims užrašyti kuo tinkamesnės formos, o tai kaip tik prisideda prie didesnio raštingumo ir skatina kūrybiškumą. Jaunuolių „neraštingumą“ jis pavadino jaunimo kultūros dalyku, tam tikros grupės pasirinktu žaidimu kalba, laisvės išraiška. Interneto erdvėje galima rasti ir daugiau D.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (966 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aušra
  • Sms žinutės rašinys
    10 - 10 balsai (-ų)
Sms žinutės rašinys. (2016 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sms-zinutes-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:32
×