Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros analizė Lietuvos regionuose


Svv būklė lietuvoje. Svv lietuvoje. Smulkaus ir vidutinio verslo pletros galimybes lietuvos regionuose. Turizmo pletros projektai kursinis darbas ekonomikospletros srities. Pletros projektai diplominis darbas. Svv verslas. Inovacinio verslo plėtros galimybiu analize lietuvoje referatas. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra lietuvoje. Veiklos pletros analize kursinis. 2011 bvp svv.

Turinys. Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo samprata. Svv klasifikacija. Svv vaidmuo ekonomikoje. Valstybės parama svv. Paramos svv būtinybė. Paramos svv priemonės. Svv rėmimo formos. Svv būklė lietuvoje. Bvp apskrityse. Mažų ir vidutinių įmonių pasiskirstymas. Užimtumas ir nedarbas. Mvį užsienio prekyba. Smulkaus ir vidutinio verslo ssgg analizė. Išvados. Literatūra.

Regioninė politika – valstybės institucijų ir kitų subjektų tikslinė veikla, kurios pagrindinis tikslas yra skatinti tolygią ekonominę plėtrą, mažinant išsivystymo netolygumus skirtinguose regionuose.

Tuo tarpu verslumas bei mažos ir vidutinės įmonės (toliau - mvį) yra visuotinai pripažįstami ekonominės ir socialinės plėtros varikliu. Kaip rodo pasaulio išsivysčiusių šalių praktika, smulkus ir vidutinis verslas (toliau - svv) yra šalių ekonomikos varomoji jėga ir socialinio stabilumo garantas. Smulkaus ir vidutinio verslo indėlis į užimtumo didinimą, inovacijų kūrimą, naujos technikos ir technologijos panaudojimą, visiškai naujų veiklos sričių atsiradimą ir plėtojimą yra be galo didelis. Šiame sektoriuje sukuriama labai daug naujų darbo vietų, didelė dalis bvp, produkcijos eksportas taip pat sudaro nemažą dalį, svv reguliuoja konkurencinę aplinką, pritraukia užsnustačius svv Lietuvoje rinkos trūkumus, apibrėžti galimus valstybės ir savivmažos ir vidutinės įmonės – dinamiškiausia, nuolat besikeičianti įmonių grupė, turinti lemiamą įtaką ekonomikos augimui ir socialinių santykių stabilumui. Steigti mvį ir skatinti jų veiklą – tai šalies ekonomikos augimo pagrindas ir vienas svarbiausių darbo vietų kūrimo šaltinių.

Pradžiai derėtų apibrėžti kas yra maža ir vidutinė įmonė. Europos komisija 1996 m. Balandžio d. Rekomendacijoje dėl mažų ir vidutinių įmonių apibrėžimo pakvietė es šalis-nares bei europos investicijų banką ir europos investicijų fondą pradėti taikyti vienodą mvį apibrėžimą. Šis europos komisijos (toliau - ek) pateiktas apibrėžimas tėra rekomendacinio pobūdžio, tačiau jis tampa privalomas siekiant išvengti konkurencijos pažeidimų kitų įmonių atžvilgiu. Ek reguliariai, dažniausiai kartą per ketverius metus, peržiūri šią rekomendaciją, ypatingai nustatytas mvį metinės apyvartos bei balansinės turto vertės ribas, ir, esant reikalui, siūlo pakeitimus.

įgyvendidamas europos komisijos rekomenmdaciją dėl mažų ir vidutinių įmonių sampratos (96/361/eb) Lietuvos respublikos seimas (toliau – lrs) 2007 m. Gruodžio d. Priėmė naują lr smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymo redakciją. Naujame dokumente apibrėžiant mažas ir vidutines įmones taikomas ne tik darbuotojų skaičiaus rodiklis, bet ir įmonės turto kriterijai. Pagal šį įstatymą.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (4582 žodžiai)
  • Universitetas
  • Santa
  • Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros analizė Lietuvos regionuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros analizė Lietuvos regionuose. (2011 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkaus-ir-vidutinio-verslo-pletros-analize-lietuvos-regionuose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:19
×