Smulkiagabaričiai betono gaminiai konspektas


Betonai jų sudėtinės dalys , betono struktūra ir rūšys. Betono maišymas ir transportavimas , betono klojimas į klojinius ir tankinimas. Smulkiagabaričiai betono gaminiai trinkelės , blokeliai , čerpės. Normalusis betonas , jo savybės ir naudojimas. Termoizoliacinių medžiagų savybės. Pluoštinės šilumos ir garso medžiagos , jų savybės ir naudojimas. Minkštos medienos plaušo plokštės. Kietos medienos plaušo plokštės. Kanapių plaušo plokštės. Celiuliozinė vata , medienos ir kanapių plaušo plokštės. Polisterininio putlasčio rūšys ir gamyba. Gamyba susideda iš 3 dalių. Polistireninio putplasčio naudojimas ir jo savybės. Plastikų rūšys ir jų savybės. Termoplastikai , jų rūšys savybės , stambiagabaričių talpų gamyba. Duroplastikai jų rūšys , stikloplasčio gaminių gamyba. Plastikiniai gaminiai naudojami statyboje ir jų savybės. Dažymo medžiagų savybės. Dažymo medžiagų sudėtinės dalys. Dažai , lakai , gruntas ir glaistas.


Betono sudėtis – rišamoji medžiaga (portlandcementis), stambieji ir smulkieji užpildai (smėlys, žvyras, skalda), vanduo, priedai. Sukietėjusio betono struktūra nevienalytė, nes cementinis akmuo ir užpildai (ypač poringi) nėra vienalyčiai. Be to, betone gali būti išankstinių mikroplyšių. Betono rūšys: Lengvasis, (800-2000kg/m3 tankio), Normalusis (2000-2600kg/m3 tankio), Sunkusis (>2600kg/m3 tankio).

24. Betono maišymas ir transportavimas, betono klojimas į klojinius ir tankinimas.

Betoną maišyti galima rankiniu būdu, jei reikalingas nedidelis kiekis arba naudojant mechanizmus, tokius kaip gravitacinės maišyklės (mišinys pakeliamas ir leidžiamas laisvai kristi taip betonas permaišomas daug kartu), priverstinio maišymo maišyklės (kai užpildai lengvesni už cemento tešlą), planetarinio maišymo maišyklė (naudojamos betono gamyklose. Tokios maišyklės tolygiau kokybiškiau ir greičiau sumaišo betoną nei kitos maišyklės). Betonas transportuojamas betonvežiu. Transportuojant betono mišinį svarbu išlaikyti jo homogeniškumą ir technologines savybes. Saugoti nuo išsisluoksniavimo (įvyksta vežant didelius atstumus arba paleidžiant kristi iš didelio aukščio). Betono klojimas - Betono mišinio klojingumas yra geresnis, kai naudojamas žvirgždas, o ne skalda ir tankūs, o ne porėti užpildai. Klojingumas blogėja, kai mišinyje trūksta arba yra per daug smėlio, taip pat įtakos turi grudelių paviršiaus struktūra ir jų įmirkis. Betono mišiniai iš porėtų užpildų greitai praranda klojingumą ir klojant reikalauja vibroformavimo. Tankinimo=formavimo (pagal skaidres) būdai: vibropresavimas (vibruojama ir presuojama iš viršaus), centrafūginis (formą išsukama dideliu greičiu), rankinis formavimas, vibravimas naudojant vibro prietaisus (vertikalieji ir horizontalieji).

Betono blokeliai – skirti sienoms, pertvaroms, cokoliams, pamatams mūryti. Gniuždomasis stipri >10MPa, atsparumas šalčiui 50ciklų, vandens įgeriamumas 7%.Čerpės gaminamos iš pigmentais dažytos betono masės, o viršutinis čerpės paviršius padengiamas dviem sluoksniais specialiais akriliniais dažais vandens pagrindu. Viršutiniai dažu sluoksniai laikui bėgant išblunka, tačiau betono masėje esantis pigmentas išlieka ilgam todėl čerpės nėra dažomos. Čepinis stogas lengvai plaunamas arba naudojant chemija atnaujinama spalvą. Čerpės gaminamos įvairioms stogo dalims: kraigui, ventiliacijos kaminams, kraštams ir t.t. Trinkelės - Pagrindinės grindinio blokų savybės yra atsparumas atmosferos ir cheminiam poveikiui, mechaninei trinčiai, gniuždymo apkrovai. Būna įvairiu spalvų dėl įmaišyto pigmento. Trinkelės gaminamos skirtingo storio. Plonesnės naudojamas pėsčiųjų takams storesnės automobilių keliams. Storis būna 10-500mm. Gali atlaikyti gniuždymą iki 70MPa. Atsparumas šalčiui nemažiau 50ciklų. Tankis ~2.4g/cm3, įmirkis 2,3%.

Normalusis betonas 2000-2600kg/m3 tankio. Stipris gniuždant C12/15; C16/20; C20/25; C25/30; C30/37; C35/45; C40/50; C45/55; C50/60 tvirtesni priskiriami prie stipriojo betono. Naudojamas monolitines perdangas lieti, grindis betonuoti, pamatus lieti, gaminti įvairius betoninius gaminius arba gelžbetonio gamybai.

Termoizoliacinės medžiagos didžiąją dalį tūrio turi sudaryti oras, kuris negali judėti. Tai geriausia pasiekti naudojant tokios struktūros medžiagas: smulkiaporės (putos), plaušinės (min. vata), grūdėtos, plokštelinės.

2.Struktūra – Jei medžiaga turi kristalinę struktūrą (jos atomai išdėstyti taisyklingai) tai yra didelio šilumos laidumo priežastis (Kvarco kristalo λ=7,2 W/(m⋅K) ) , jei medžiagos struktūra amorfinė šilumos laidumas mažesnis (Kvarcinio stiklo λ=0,7 W/(m⋅K).). Šilumos laidį stipriai įtakoja struktūros vienalytiškumas. Smiltainis sudarytas iš atskirų kvarco grūdelių sutvirtintų gamtiniu cementu turi λ=2-3 W/(m⋅K), o tai 3-4 kartus mažiau nei vientiso kvarco kristalo.

  • Statyba Konspektas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (3017 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Smulkiagabaričiai betono gaminiai konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Smulkiagabaričiai betono gaminiai konspektas . (2017 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkiagabariciai-betono-gaminiai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 19:55
×