Smulkioji tautosaka referatas


Įvadas. Smulkioji tautosaka. Patarlės. Mįslės, minklės. Greitakalbės. Užkalbėjimai. Garsų pamėgdžiojimai. Skaičiuotės. Išvados. Naudota literatūra.


Smulkioji tautosaka: patarlės, priežodžiai, mįslės, garsažodžiai, skaičiuotės, greitakalbės; jų estetinės, pramoginės, didaktinės savybės ir poveikis vaikui. Įrodyti smulkiosios tautosakos žanrų analize.

Kiekvienas mūsų esame susidūrę su tautosaka – skaitėme pasakas, dainavome liaudies dainas, lavinome tartį greitakalbėmis, minėme mįsles ar sėmėmės išminties iš patarlių. Tautosaka yra perteikiama iš kartos į kartą, todėl ji ištisus šimtmečius išlieka gyva. Ji kuriama ne raštu, o žodžiu. Pasakotojas savaip atkuria tekstą, nuolat sušildydamas savomis emocijomis, taip pat kiekvienas savaip tautosakinį tekstą papildo judesiais, mimika, balso tembru. Todėl galime teigti, kad tautosaka yra profesionalaus meno lopšys, neišsenkamas individualios kūrybos šaltinis. Ji perimama ir naujai perprasminama, kad būtų suprantama, kad jaudintų ir domintų kiekvienos epochos žmones. Labai daug tautosaka domėjosi Liudvikas Rėza, Simonas Stanevičius, Simonas Daukantas, Motiejus Valančius, Jonas Basanavičius, Vincas Krėvė-Mickevičius, Mykolas Biržiška, Balys Sruoga ir kiti.

Pas kleboną vidurį, pas bobutę yra dvi. ( Raidė ,,b)

GRIGAS, K. Čir vir vir pavasaris: smulkioji lietuvių tautosaka. Vilnius: Vaga, 1997.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2615 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilma
  • Smulkioji tautosaka referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Smulkioji tautosaka referatas. (2017 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkioji-tautosaka-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 10 d. 05:17
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo