Smulkių ir vidutinių audito įmonių ypatumai


Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo apibrėžimas. Auditas ir audito įmonės. Apklausa. Specifinės problemos. Aplinkos veiksniai darysiantys įtaką smulkiam ir vidutiniam verslui per ateinančius 5 metus. Technologijos lemiančios smulkaus ir vidutinio verslo ypatumus per ateinančius 5 metus. Finansiniai nusikaltimai. Finansavimo sunkumai ir tarptautiniai klientai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Labai maža įmonė turi mažiau kaip 10 darbuotojų, jos metinės pajamos – 700 tūkst. Eur., o turto balansinė vertė sudaro 350 tūkst. Eur. Maža įmonė turi mažiau kaip 50 darbuotojų, tos metinės pajamos sudaro 8 mln. Eur., o turto balansinė vertė – 4 mln. Eur. Vidutinė įmonė turi mažiau kaip 250 darbuotojų, metinės pajamos siekia 40 mln. Eur., o turto balansinė vertė – 20 mln. Eur. (1 lent.).

Smulkių ir vidutinių įmonių reikšmę šalies ekonomikai nusako šios verslo srities unikalumas, gebėjimas prisitaikyti, reaguoti į aplinkos pokyčius, patenkinti individualius vartotojų poreikius, užtikrinti novatorišką ir kūrybišką darbo pobūdį darbuotojams. Bendrąja prasme smulkaus ir vidutinio verslo reikšmė ekonomikai atsiskleidžia per ekonominius rodiklius – sukuriamos bendrosios pridėtinės vertės dalį, sukurtų darbo vietų skaičių, technologijų ir inovacijų diegimą. Smulkaus ir vidutinio verslo įtaka ekonomikos augimui ir vystymuisi yra labai didelė, todėl šalies ekonomikos vystymasis yra susijęs su smulkaus verslo dinamikos tendencijomis (Grigencaitė, 2010).

Audito įmonė – tai į audito įmonių sąrašą įtraukta įmonė. Audito įstatymas sako, jog įmonė gali pradėti audito veiklą tik tada, kai LAR sprendimu įmonė yra įrašoma į audito įmonių sąrašą (Audito rinkos apžvalga, 2012). Visos audito įmonės naudojasi TAS (Tarptautiniais audito standartais). TAS didžiausią dėmesį skiria dalykams, į kuriuos auditorius privalo atsižvelgti, o ne į atskirus konkrečių procedūrų aspektus, profesinis sprendimas negali būti pagrindu vengti TAS reikalavimų laikymosi, išskyrus tam tikras aplinkybes (Tarptautinių audito standartų taikymo atliekant atliekant mažų ir vidutinių įmonių auditą vadovas, 2011).

Tam, kad išsiaiškinti smuklių ir vidutinių audito įmonių aplinkos problemas IFAC (International Federation of Accountants) kiekvienais metais atlieka pasaulinę smulkaus ir vidutinio verslo apklausą. Apklausos leidžia įvardinti pagrindines verslo problemas ir daryti išvadas, su kokiais iššūkiais susiduria audito įmonės. Į apklausa buvo įtraukta ir Lietuvos respondentų, tačiau jie sudarė labai mažą dalį visoje visumoje. Tačiau apklausos išvadas galima taikyti ir Lietuvos rinkai. IFAC Global SMP Survey apklausa atliekama jau keturis metus iš eilės. 2014 m. apklausa lyginant su ankstesniais metais pasikeitė. Tai buvo padaryta tam, kad surinkti daugiau informacijos ir daryti gilesnes įžvalgas. Pakeitimai leidžia pateikti išsamesnį vaizdą apie smulkių ir vidutinių įmonių verslo aplinką. Apklausos tikslas – išsiaiškinti smulkaus ir vidutinio verslo aplinkos problemas.

2014 m. apklausos rengėjai (IFAC) smulkaus ir vidutinio verslo respondentų paprašė įvertinti kokiu mastu jie susiduria su 12 išvardytų specifinių iššūkių. Dauguma respondentų (virš 50 proc.) mano, kad visi iššūkiai yra vidutinio, didelio arba labai aukšto lygio. Tačiau kai kurie sunkumai atrodo aktualesni, nei kiti. 2014 m. atsakymai buvo panašūs kaip ir 2013 m., tačiau kai kurie klausimai buvo pakeisti arba panaikinti (IFAC Global SMP Survey, 2014).

Kaip vieną didžiausių problemų respondentai įžvelgia naujų reglamentų ir įstatymų laikymąsi (23 proc.), taip pat didele problema laikoma naujų klientų pritraukimas (22 proc.), mažiau svarbią problemą išskyrė spaudimą sumažinti kainas (19 proc.) ir klientų aptarnavimą tarptautiniu mastu (18 proc.) (2 lent.).

  • Microsoft Word 592 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3367 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Smulkių ir vidutinių audito įmonių ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Smulkių ir vidutinių audito įmonių ypatumai. (2017 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkiu-ir-vidutiniu-audito-imoniu-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:30
×