Smulkus ir vidutinis verslas ekonomikoje


Smulkusis ir vidutinis verslas. Smulkus ir vidutinis verslas lietuvoje. Smulkus ir vidutinis verslas,jo reikšmė. Svv vaidmuo ekonomikoje. Svv vaidmuo. Valstybes vaidmuo ekonomikoje raida. Reziumė,smulkaus verslo samprata. Verslo svarba salies ekonomikai. Smulkaus ir vidutinio verslo reiksme salies ekonomikoje. Kas yra smulkus ir vidutinis verslas.

Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo šiuolaikinėje ekonomikoje. Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo samprata. Smulkaus ir vidutinio verslo funkcijos ir svarba. Smulkus ir vidutinis verslas šiuolaikinėje ekonomikoje. Smulkaus ir vidutinio verslo kliūtys jo pradžiai ir plėtrai. Išvados. Informaciniai šaltiniai.

Pastaruoju metu verslininkystė laikoma svarbiausiu šalies ekonomikos veiksniu. Šiuolaikinė verslininkystė apima gausybę veiklos sričių. Pateikdama į rinką naujus produktus arba naujas paslaugas kuria naują rinką, tenkina vis sparčiau augančius vartotojų poreikius. Vis didesnę reikšmę šalies ekonomikoje įgyja smulkus ir vidutinis verslas.

Mažos ir vidutinės įmonės sudaro didelę bendro įmonių skaičiaus dalį,nes vyksta privatizavimo procesai, vietoje jų vel kuriamos naujos verslo įmonės. Šio tipo įmonėse dirba nemažas specialistų ir verslininkų skaičius. Dažniausiai jauni specialistai ir pradeda savo gamybinę veiklą šio tipo įmonėse. Dažnai žinių pakankamumas arba trūkumas ir nulemia tolimesnę įmonės raidą. Nepaisant visų susidarančių sunkumų, smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje auga, kuriamos naujos įmonės, persitvarko senosios,pradedamas suprasti ilgalaikio verslo planav išnagrinėti smulkaus ir vidutinio verslo svarbą smulkaus ir vidutinio verslo ( svv )subjektai yra vidutinės įmonės, mažos įmonės, bei fiziniai asmenys,įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercinįmonės metinės pajamos neviršija 2įmonės metinės pajamos neviršija 138 mln. Litų ar Lietuvos respublikos smuklaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymas apibrėžia ir valstybės pagalbos teikimą smulkaus ir vidutinio verslo subjektams. Įstatymas nustato, kad valstybės pagalba smulkaus ir vidutinio verslo subjektams teikiama pagal vyriausybės, apskričių ar savivaldybių smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programas. Šioms programoms įgyvendinti naudojamos valstybės ir savivaldybių biudžetų bei piniginių fondų lėšos. Taip pat, rengiant smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programas, pagal minėto įstatymo nuostatas prioritetas turi būti teikiasmulkus ir vidutinis verslas turi didelę reikšmę. Šios įmonės yra mobilios ir greitai prisitaikančios. Jos greitai reaguoja į rinkos pokyčius. Vyriausybės ir atskirų regionų uždavinys – skatinti sąžiningą konkurenciją, todėl natūralu, kad ji turi padėti svv išsilaikyti sunkioje konkurencinėje kovoje. Daugelyje šalių smulkios ifinansiniai aspektai. Svv būdingas mažas kapitalo poreikis, be to tai efektyviausia kapitalo prieauglio sfera, su trumpiausiais atsiperkamumo periodais, aukštu rentabilumu. Yra nustatyta, kad kiekvienas į smulkų verslą investuotas litas uždirba daugiau nei investuotas į stambų. Be to smulkios įmonės greičiau ir mažesnėmis išlaidomis nei stambiosios įmonės įdiegia naują technologiją, technines pažangos naujoves, skirtas gamybai, paslaugoms.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2038 žodžiai)
  • Kolegija
  • Petras
  • Smulkus ir vidutinis verslas ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Smulkus ir vidutinis verslas ekonomikoje. (2011 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkus-ir-vidutinis-verslas-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 08:57
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo