Smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje


Smulkus verslas lietuvoje. Smulkusis verslas lietuvoje. Smulkusis ir vidutinis verslas lietuvoje. Smulkus verslas kaime. Svv privalumai ir trukumai. Verslas lietuvoje referatas. Smulkus verslas lietuvoje referatas. Smulkaus referatas. Smulkusis verslas lietuvoje kursinis. Smulkaus ir vidutinio verslo vystymasis lietuvoje kursinis.

Įvadas. Svv samprata. Svv privalūmai ir trūkumai. Svv reikšmė ekonomikos plėtrai. Svv plėtros problemos. Svv plėtojimo programa. Svv parama. Išvados. Literatūra. Priedai. Žvelgdami į Europos ir viso pasaulio pirmaujančių šalių patirtį negalime nepastebėti, kad jų rinkos ekonomikos sistemoje konkurencingumą bei su juo susijusį ekonomikos augimą skatina smulkus ir vidutinis verslas (SVV). Žymus ekonomistas Dž. Hornas teigia, kad smulkusis ir vidutinis
verslas yra vienas iš aštriausių gyvybingos rinkos ekonomikos ,,kampų”, nes ši veiklos forma sukuria palankesnes sąlygos verslininkystei ir verslo kūrybai Šis ūkio sektorius sugeba greičiausiai pajusti paklausos – pasiūlos pokyčius rinkoje, prisitaikyti prie jų, kurti naujas darbo vietas tose veiklose, kurių produktai ir paslaugos konkrečiu laikotarpiu turi didžiausią paklausą. Kadangi SVV yra pagrindinis naujų darbo vietų kūrėjas, valstybė stengiasi teikti paramą, skatina SVV plėtrą.
Savo darbe plačiau išnagrinėsiu SVV Lietuvoje. SVV analizavo V. Sūdžius, A. Tonkūnaitė ir kt. Remiantis jų literatūra apžvelgsiu mažų ir vidutinių įmonių reikšmę, atskleisiu pagrindines problemas, su kuriomis jos susiduria savo augimo metu ir kokiais principais savo veikloje turi vadovautis įmonė, tam, kad išliktų ir užaugtų. Išnagrinėsiu SVV privalumus ir trūkumus bei jo reikšmę ekonomikos plėtrai. Pateiksiu informacijos apie SVV plėtros problemas, išnagrinėsiu SVV plėtojimo programa ir kokia parama yra teikiama smulkaus ir vidutinio verslo vystymuisi.
Darbo tikslas – apžvelgti smulkaus ir vidutinio verslo pletros ypatumus, įvertinti juos sąlygojančias jėgas ir pabandyti atskleisti galimas įmonės plėtros perspektyvas Lietuvoje.

Žvelgdami į europos ir viso pasaulio pirmaujančių šalių patirtį negalime nepastebėti, kad jų rinkos ekonomikos sistemoje konkurencingumą bei su juo susijusį ekonomikos augimą skatina smulkus ir vidutinis verslas (svv). Žymus ekonomistas dž. Hornas teigia, kad smulkusis ir vidutinis.

Verslas yra vienas iš aštriausių gyvybingos rinkos ekonomikos ,,kampų , nes ši veiklos forma sukuria palankesnes sąlygos verslininkystei ir verslo kūrybai šis ūkio sektorius sugeba greičiausiai pajusti paklausos – pasiūlos pokyčius rinkoje, prisitaikyti prie jų, kurti naujas darbo vietas tose veiklose, kurių produktai ir paslaugos konkrečiu laikotarpiu turi didžiausią paklausą. Svv analizavo v. Sūdžius, a. Tonkūnaitė ir kt. Išnagrinėsiu svv privalumus ir trūkumus bei jo reikšmę ekonomikos plėtrai.

Darbo tikslas – apžvelgti smulkaus ir vidutinio verslo pletros ypatumus, įvertinti juos sąlygojasmulkiojo ir vidutinio verslo samprata ir raida. Iki 1996 m. Europos sąjungoje nebuvo bendro standarto, kuris griežtai ir aiškiai nusakytų, kokia įmonė yra didelė, kokia vidutinė ir kokia labai maža. Kiekviena valstybė narė savaip traktavo šias sąvokas.

Kuriant įvairias smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programas bei projektus, siekiant suvienodinti konkurencines sąlygas, iškilo būtinybė parengti vienodą smulkiojo ir vidutinio verslo klasifikaciją. Europos komisija nutarė siūlyti bendrus standartus, leidžiančius apibrėžti mažų ir vidutinių įmonių sampratą europos sąjungos šalyse. Kalbant apie įmonės dydį, vienas kriterijus yra vienodas daugelyje šalių – tai darbuotojų skaičius įmonėje. Kai kuriose šalyse pastarasis kriterijus naudojamas kartu su metinės apyvartos rodikliu.

Smulkiojo ir vidutinio verslo samprata Lietuvoje šiuo metu atitinka europos komisijos rekomendacijas. Lietuvos respublikos seimas, įgyvendindamas 1996 m. Balandžio d. Europos komisijos rekomendaciją dėl mažų ir vidutinių įmonių sampratos (96/280/ec), 2002 m. Spalio 22 d. Priėmė naują Lietuvos respublikos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymo redakciją, kuri įsigaliojo nuo 2003 m. Sausio d. Įstatyme apibrėžti svv subjektai, atitinkantys europos komisijos rekomendacijas,  jiems teikiamos valstybės pagalbos formos, kitos šiam verslui svarbios nuostatos. Naujojoje redakcijoje nustatyta, kad svv subjektai yra vidutinės ir mažos įmonės (tarp jų ir mikroįmonės) bei fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercine, gamybine arba profesine ir kita panašaus pobūd•naujų darbo vietų kūrimas.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2043 žodžiai)
  • Universitetas
  • Natalija
  • Smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje. (2011 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkus-ir-vidutinis-verslas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 15:03
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo