Smulkus verslas referatas


Smulkus verslas referatas.


Bene, pagrindinis regioninės politikos tikslas yra stabili ekonominė plėtra, kurią užtikrina efektyvi smulkaus ir vidutinio verslo veikla visuose šalies regionuose. Politiškai ir ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) pajamos sudaro didelį dalį šalies bendro vidaus produkto (BVP), o taip pat SVV užima didžiąją dalį sukurtų darbo vietų šalyje.

Darbo tikslas – ištirti SVV būklę Lietuvoje bei įvardinti pagrindines SVV problemas.

Darbo uždaviniai:

pateikti SVV sampratą;

išanalizuoti SVV Lietuvoje problemas bei pateikti jų sprendimo būdus;

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros, straipsniai bei tikslesniam paaiškinimui panaudoti kelerių metų statistiniai duomenys, susiję su SVV plėtra.

metinės įmonės pajamos neviršija 7 mln. litų ar įmonės balansinė vertė yra ne didesnė nei 5 mln. litų.

Skirtingose šalyse skiriasi smulkiojo verslo sąvokos, nes kiekviena šalis sukuria savo apibrėžimą, įvertindama ekonomines, socialines, tautines sąlygas. Smulkusis verstas (small business) – tai verslo organizacija, kurios veikla orientuota į vietinę rinką ir kurioje dažniausiai dirba nedaug darbuotojų. (Martinkus B., 2001)

XXI a. pradžioje išsivysčiusiose šalyse smarkiai išaugo žmonių verslumas ir siekis dirbti savarankiškai. Prie to smarkiai prisidėjo vyriausybių vykdoma SVV skatinimo politika, kas lėmė SVV skaičiaus augimą visame pasaulyje. Pagrindinės priežastys paskatinusios verslo pradžią būtų galima įvardinti: savęs realizavimas, asmeninė nepriklausomybė, asmeninė laisvė daryti tai kas jiems patinka ir daryti tai tada kada jie nori tai daryti, gaunamos didesnės pajamos.

Mažųjų įmonių gausa – tai sėkmingos ekonomikos plėtros požymis. Mažos įmonės turi daug pranašumų lyginant su didelėmis, nes jos greičiau reaguoja ir greičiau prisitaiko prie rinkos ekonominių pokyčių.

Įregistruotų Lietuvoje smulkių ir vidutinių įmonių skaičius nagrinėjamu laikotarpiu buvo pakankamai stabilus ir siekė nuo 5 iki 8 tūkst. Ypač daug smulkių ir vidutinių įmonių buvo įregistruota 2012 m. (žr. 2 pav). Palyginti su 2011 m., Lietuvoje buvo įregistruota 43,1 proc., arba 4475 juridiniais asmenimis daugiau. Didžiausią dalį, net 50,8 proc. arba 2275 naujų įmonių buvo įregistruota saulės energijos jėgainių įrengimui. Eliminavus saulės elektrinių efektą, naujų juridinių subjektų buvo įsteigta maždaug 21,2 proc., arba 2200 vnt. daugiau nei 2012 m. pabaigoje Lietuvoje.

Finansiniai rodikliai apskaičiuojami iš įmonių finansinių atakaitų duomenų, geriausiai parodo smulkaus ir vidutinio verslo veiklos efektyvumą. 2009 m. šalyje virš 65 tūkst. veikiančių mažų ir vidutinių įmonių metinės pajamos siekė tarp 7 - 24 mln. litų (2 – 7 mln. eurų (autoriaus pastaba)), o 2014 m. valstybės valdomos įmonės uždirbo 1,2 proc. daugiau negu praėjusiais metais. 2013 m. valstybės valdomos įstaigos uždirbo 498 mln. litų, t.y. 144 mln.eur.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 269 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2411 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Smulkus verslas referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Smulkus verslas referatas. (2016 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkus-verslas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:39
×