Smulkus verslas


Santrumpų sąrašas. Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų samprata. Mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šalies ūkyje. Veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičiaus kaitos tendencija. Mažų ir vidutinių įmonių finansiniai rodikliai. Mažų ir vidutinių įmonių užsienio prekyba. Individuali veikla. Išvados. Literatūra.


Analizuojant Europos Sąjungos (ES) ir kitų šalių ekonomiką galima pastebėti rinkos augimą, kurioje didelę dalį lemia smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtra. Smulkus ir vidutinis verslas pajunta rinkos augimą, sukuria naujas darbo vietas. Nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio išsivysčiusiame pasaulyje vykdoma intensyvi SVV plėtros stebėsena, moksliniai ieškojimai ir prognozės, modeliuojamos šio nepaprastai dinamiško sektoriaus funkcinių raiškos galių optimizavimo galimybės.

Šiame darbe pateikti ir analizuojami SVV ekonominiai rodikliai. Smulkios ir vidutinės įmonės (SVI) jautriausiai reaguoja i visus verslo aplinkos pakitimus.

Vertinant verslumo lygį Lietuvoje jis vis kinta. 2010 – 2013 m. m. yra pastebimas įmonių augimas. Smulkaus ir vidutinio verslo įmonių skaičius, įtraukiant MVĮ ir asmenis užsiimančius individualia veikla, 2013 m. buvo 207953, tai yra 70,63 SVV subjektai. 2012 m., palyginti su 2011 m., Lietuvoje buvo įregistruota 43,1 proc., arba 4475 juridiniais asmenimis daugiau – iš viso 14 866 naujų juridinių asmenų.

Matoma, kad darbuotojų pasiskirstymas labai skiriasi. Didžiausias darbuotojų skaičius matomas įmonėse, kur dirbama nuo 1 iki 9 darbuotojų. Mažas įmonių skaičius sudaro įmones, kur dirba didelis darbuotojų skaičius.

Lietuva yra maža atvira ekonomika, todėl intensyvus dalyvavimas tarptautinėje prekyboje yra natūralus ūkio bruožas, o eksporto plėtra –  vienas svarbiausių BVP plėtros veiksnių. Eksportas sukuria apie trečdalį valstybės BVP. Tai rodo, kad Lietuva priklauso šalių grupei, kurioms eksportas sukuria ypač daug pridėtinės vertės. 2013 m. Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto vertė sudarė 101,4 mlrd. litų, o importas – 99,9 mlrd. litų./

Kiekvienais metais tiek importas, tiek eksportas auga. ES yra didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, kuriai 2014 metų sausio–rugpjūčio mėn.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 191 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1606 žodžiai)
  • Simona
  • Smulkus verslas
    10 - 8 balsai (-ų)
Smulkus verslas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/smulkus-verslas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:14
×