Smurtas - skyrybų priežastis


Skyrybu priezastys referatas. Skyryby priezastis referatas. Skyrybos seimoje ir jos priezastys. Gina narbutaite. Skyrybos kai priezastis smurtas. Sociologijos darbai apie skyrybas. Smurto prieš moteris priežastys.

Įvadas. Skyrybų priežastis - smurtas. Prieinama iki nužudymo. Smurtautojų elgesio motyvacija. Kas apgins moterį nuo įtūžusio vyro. Trūksta įstatyminės bazės. Išvados. Naudota literatūra. Šiame darbe bus remiamasi anksčiau klaipėdos mieste rengtais darbais ir juose pateikta informacija. Taip daroma todėl, kad šio darbo autorei nepavyko gauti duomenų apie padėtį palangoje.

Viena iš aktualiausių visuomenės problemų – smurtas. Ši problema egzistuoja gatvėse, smurtas demonstruojamas filmuose, spaudoje ir kt. Regis, saugiausia žmogui turėtų būti šeimoje, čia jis turėtų pasislėpti nuo įvairiausių negandų. Tačiau statistika rodo, kad būtent šeimose dažnai smurtaujama. Įvairių tyrimų duomenimis, dažniausiai smurtą namuose patiria moterys ir vaikai.

Pasauliniais duomenimis, smurtas prieš moteris yra tokia pat dažna mirties ar nedarbingumo priežastis – tik retai tai nurodoma oficialiai,- kaip ir vėžys. Turime suvokti, kad smurtas šeimoje ir prievarta, naudojama prieš asmenį, yra visų mūsų reikalas. Tai socialinė problema, o ne vien šeimos ar moters reikalas.

Smurtą šeimoje patyrusios moterys dažniausiai nėra linkusios atvirauti – nebent su geriausiomis draugėmis,- o juolab kreiptis pagalbos į įvairias oficialias instancijas. Kita vertus, joms trūksta informacijos, ką reikėtų daryti smurto atveju, kaip ją gina įstatymai, kur kreiptis jai ar vaikams.

šiame darbe bus remiamasi anksčiau klaipėdos mieste rengtais darbais ir juose pateikta informacija. Palangos savivaldybėje buvo pasakyta, kad smurtą patyrusioms moterims speciali pagalba neteikiama, o kok 1999 metais gina narbutaitė, remdamasi savo surinktais duomenimis, taip pat duomenimis iš klaipėdos miesto savivaldybės, policijos, prokuratūros bei teismų parengė darbą, kurio ištraukos publikuotos dienraštyje vakarų ekspresas . Remdamasi darbo išvadomis, ji ruošė projektus, kad būtų galima įrengti ir atidaryti paramos šeimai centrą, kuris padėtų spręsti smurto prieš moterį šeimoje problemą.

G. Narbutaitė susipažino su 103 ištuokos bylomis, nagrinėtomis klaipėdos miesto apylinkės teisme, ir 18 baudžiamųjų bylų, nagrinėtų klaipėdos apygardos teisme 1995 – 1998 metais. Išanalizavus surinktą medžiagą, išskirtos tokios ištuokos priežastys: vyras susirado kitą moterį – 13 proc. , moteris susirado kitą vyrą – proc. , įvairūs nesutarimai – 16 proc. , fizinis ir psichinis smurtas prieš moterį – 71 proc.

Pateikiamos citatos iš ištuokų bylų: vyro elgesys agresyvus, aš jo bijau ir gyvenu nuolatinėje įtampoje. Jis naudoja prieš mane fizinį smurtą, jau daug metų kenčiu ir aš, ir vaikai. Grįžęs naktį, kumščiais daužydamas stalą žadina visą šeimą, naudoja fizinę jėgą. Kelis kartus stovėjo prieš mane su peiliu, grasino užmušti, neleido išeiti iš namų. Visa tai vyksta vaikų akivaizdoje, todėl ir vaikai, ir aš gyvename nuolatinėje baimėje .

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1764 žodžiai)
  • Universitetas
  • Smurtas - skyrybų priežastis
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Smurtas - skyrybų priežastis. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/smurtas---skyrybu-priezastis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:30
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo