Smurtas ir jo priežastys


Smurtas ir jo priežastys. Smurtas – sąmoningas jėgos taikymas siekiant sužeisti ar įžeisti kitą asmenį. J. Gilligan teigia, kad pagrindinis smurto motyvas ir priežastis gali būti noras atsikratyti. Socialinės smurto priežastys. Skurdas ir nedarbas – smurtas ir nedarbas sukelia gėdos jausmą. Diskriminacija dėl amžiaus – sukelia skaudžius padarinius. Karas ir demokratija – vertybės, privertusios žmones sukurti autoritarines struktūras, verčia būti agresyviais kitų atžvilgiu. Kitos priežastys. Psichologinės Charakteris, temperamentas Jausmų skurdumas Empatijos nebuvimas Idealų sunaikinimas Meilės devalvacija Sugyvulėjimas Vienišumas. Dvasinės Nepripažinimas Neturėjimas arba neigimas dvasinio gyvenimo. Kaip galima išvengti smurtą? Drąsinkite žmones kalbėti. Iš Šventojo rašto. Teisus elgesys –. Nedorumas – jų.

Skurdas ir nedarbas – smurtas ir nedarbas sukelia gėdos jausmą. Būti neturtingu reiškia būti pažemintu ir nevisaverčiu. Susisluoksniavimas į kastas – čia smurtas yra sukeliamas dėl tų pačių priežasčių. Žemesnės kastos neturi lygių galimybių su kitais, todėl nužudymų ir kitų smurtinių nusikaltimų mastai tarp jų kasmet didėja.

Drąsinkite žmones kalbėti apie tai, kas nesiseka. Pasakykite, jog žinote, kad žmogus nėra kaltas, jeigu jį kažkas skriaudė, mušė ar tvirkino. Kalbėti apie tai, kad žmogus, patiriantis smurtą nėra atsakingas už smurtautojo elgesį. Būkite jam tuo žmogumi, kuriam galėtų pasipasakoti apie patiriamą skriaudą. Padėkite ieškoti pagalbos. Nelikite smurto ir patyčių situacijoje vieni.

  • MS PowerPoint 59 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (378 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Smurtas ir jo priežastys
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Smurtas ir jo priežastys. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/smurtas-ir-jo-priezastys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 12:29
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo